המשחקים הגדולים-נובמבר

מאת אלישע שוחט


03.11.1940 הפועל תל אביב – הפועל רמת גן 6 – 3
קטעים נבחרים של עיתון הבוקר למחרת המשחק: "הפועל תל אביב זוכה בגביע הפועל ל – 1940… תחרות הגמר על גביע הפועל הארצי נערכה השבת על מגרש הפועל ראשל"צ בנוכחות קהל רב בשיפוטו של מר לווכטר.
הרכב שתי הקבוצות – הפועל תל אביב: מליקה, דורן, טרינר, דז'אמפה, ניסנו, רבינוביץ, שולמן, דוקטור, כספי, מאיר, בוצ'קה. הפועל ר"ג: ברנדה, שטאפ, טלר, אלטר, קלבר, בן ציון, הפטה, גרינוולד, שוואלב, אונגר ומשה (רסקין).
חלוצי ר"ג פותחים בהתקפה אולם מיד אח"כ עוברת היוזמה לידי התל אביבים שמצליחים להבקיע שלושה שערים במחצית זו ע"י מאיר בדקה ה – 2, ע"י כספי בדקה ה – 15 וע"י שולמן בדקה ה – 30. קבוצת רמת גן מחזירה שני שערים ע"י שוואלב שבלט במיוחד בקבוצתו. שתי דקות אחרי התחלת המחצית השניה מבקיע שולמן שער רביעי והמשחק נעשה ער יותר ויותר. שולמן מעביר שני שערים נוספים. רוב השערים שהוכנסו לרשת הרמת גנית באו באשמת ההגנה שהיתה חלשה מאוד וביחוד השוער…
הפועל רמת גן הופתע ע"י שלושת הכדורים שהוכנסו לשער והקהל סבור היה כי תבוסת הרמת גנים תהיה גבוהה. למרות זה לא איבדו הרמת גנים את מרצם והמשיכו במשחק מלא מרץ ושוואלב מקבוצה זו היה השחקן המצוין ביותר על המגרש בכלל. והוא שהבקיע גם שלושה שערים יפים לטובת קבוצתו. שורת החלוצים של הרמת גנים החתה זריזה למדי וגם חבריו של שוואלב במתקפה היו טובים. גם שורת הרצים של רמת גן היתה טובה ורק ההגנה הבליטה את חולשתה היתרה.
המשחק בכללותו היה יפה מאוד והיה "פייר" בכל המובנים. את זאת יש לזקוף במידה רבה לזכותו של השופט מר לויכטר, שניהל את המשחק במרץ ובאחריות".
הרכב הפועל ר"ג: ברנדר, שטוב, טלר, הפטל, הלפרט, קלבר, בן ציון, שוולב, אונגר, גרינוולד, רסקין. שוחק על מגרש הפועל ראשון לציון.

03.11.1963 הפועל ר"ג – הפועל טבריה 5 – 1
ליגה לאומית מחזור 4.
הפועל ר"ג, העולה החדשה (והאלופה שבדרך) עם דוביד שוויצר על הקווים, עולה לטבריה ונותנת שם בראש לטבריה, 5 – 1. והכותרת שנמרחה לרוחב העמוד: "רמת גן הטביעה את טבריה בכנרת". ושלמה לוי ז"ל, הכוכב הבינלאומי של ר"ג, הגדיר את ההצגה של ר"ג במשחק הזה כגדולה ביותר בעונת האליפות. 43 שנה, לאחר המשחק ההוא וצביקה היימן, אליו פניתי, זכר מצוין את המשחק ההוא: "משחק כזה לא שוכחים. המבצר של טבריה היה אחד הקשים בליגה. לא הרבה קבוצות חזרו משם עם נקודות. יציאה ממגרש כמו בטבריה או בימק"א, לאחר ניצחון, של קבוצה אורחת, יכלה להתבצע רק עם לווי משטרתי.

מוטי ברמן, אוהד ותיק, נזכר: "את כל המשחקים של ר"ג בעונת האליפות ראיתי, הרבה בזכות אבי שלקח אותי לכל המשחקים. גם בחוץ! זוכר את המשחק בטבריה. הרבה בוץ היה שם. ולרמת גן זה לא הפריע להביס את טבריה. אגב מרדכי בנבנישתי, מכוכבי עונת האליפות של ר"ג, אני זוכר מצוין. אבי הביא אותו לביתנו. שנתיים היה אצלנו, בבית".
בטבריה של אותה שבת ירד גשם סוחף זו היתה הצגה מדהימה שלנו ונתנו לטבריה בראש. גם הקהל המקומי היה המום וידע להעריך את זה במחיאות כפיים בסיום".
לר"ג: שלמה לוי (10), ששון כתב (15), ראובן כהן (43, 75), שמואל נחמיאס (85). 3500 צופים היו שם, שפט: שלייפר.
הרכב: יעקב חודורוב, דן תיק, משה פרל, מרדכי בנבנישתי, גד יניאק, יצחק רודניק, צבי היימן, שמואל נחמיאס, ראובן כהן, שלמה לוי, ששון כתב. מאמן: דוד שויצר

04.11.1975 הפועל רמת גן – הפועל תל אביב 2 – 1
גביע המדינה.
חדשות הספורט עם הכותרת שנמרחה לרוחב העמוד הראשון: "מפגן ברמת גן. הפועל ת"א עף"
"הלאומית (הפועל ת"א) שהדהימה בהבקעת שער בדקה הראשונה הפכה לחבורה מעוררת רחמים מול תצוגה מרשימה של הפועל ר"ג בהנהגת קלדרון ופגז משוה נהדר של שוחט ושער בדקה ה – 104 של ההארכה שם קץ לייסורי הפועל ת"א". נגמר 2 – 1 אבל יכול היה להיות גם 5 – 1.

שאול חייק נזכר: "זה היה משחק יוקרתי של אמצע השבוע. האצטדיון היה מלא. הם הובילו, השוונו והבקעתי בהארכה את שער הניצחון לרשת של בז'רנו, שוער הפועל ת"א". על הקווים של רמת גן, עמד לראשונה, אורי ויינברג, מאמנה לשעבר (המתפטר) של מכבי חיפה.

קטעים נוספים מהמשחק ראו אור ביומון חדשות הספורט: "דקה 1: כדור של משה מורדכוביץ שהסתנן, בעט לפינה השמאלית של סורינוב, 1 – 0, פחות מ – 60 שניות מהשריקה… שחקני רמת גן, עשו במרכז המגרש ככל העולה על רוחם. רוני קלדרון, שיחק בחשק רב, אולי דווקא להצליח נגד קבוצת נעוריו, נע לאורך המגרש, היתל בשחקני היריב ושיגר כמה כדורים קדימה לחוד, וכל זאת מבלי ששחקני הפועל ת"א יוכלו לבלום את התנופה הגדולה… דקה 58… דנישבסקי פרץ באגף שמאלי, עקף את אקהויז, העלה כדור לרחבת ה – 16 של הפועל ת"א. היה שם רק שוחט שהתמקם ברחבה. לפרדון היה צריך לעצור את הכדור. והכדור ברח ממנו… שוחט עצר את הכדור ברגלו הימנית, מסר קצר לרגל שמאל ומשם בביטחון רב בעט כדור אדיר אל הפינה הנגדית.

כדור גבוה אל החיבורים מבלי להשאיר לבז'רנו כל סיכוי לעשות משהו. זה היה 1:1 בלתי רגיל… בדקה ה – 104 התמקם חייק בתוך רחבת ה – 16 של הפועל ת"א ומול עיניו שמט בז'רנו כדור הישר אל הקפטן רעב השערים. חייק בעט מבלי לחשוב פעמיים, שער, 1:2 לרמת גן".

אבי בוקסנבאום, שתפקד כמגן: "זה היה ניצחון גדול שלנו והגול של שוחט מרחבת ה – 16 היה מהמם". רוני לוריה (יליד 1952): "זוכר את הניצחון ההוא. הפועל ר"ג עלתה עם בלם חדש, אודי בורשטיין שמו. ואני זוכר גם הגול של חייק".
הפועל ר"ג: יוסי סורינוב, אבי בוקסנבוים, רוני לוריה, וילקומירסקי, רוני יעקובסון, אודי בורשטיין, דני קאופמן, שוקי דנישבסקי, רוני קלדרון (משה זילבר), שאול חייק, שמעון שוחט (נפצע הוחלף ע"י נעים). מאמן: אורי ויינברג. שפט: עובדיה בן יצחק, 2500 צופים במכתש.

06.11.1954 הפועל ר"ג – הפועל חיפה 3 – 0
גביע לזכר ששת חללי הפועל ר"ג שנפלו במלחמת השחרור. (ואלה שמות חמישה מהנופלים: מרדכי לאופר, שמחה פלק, ישראל ארבייטמן, יאיר רסקין, חיים לוינשטיין)
לא כל יום זוכה הפועל ר"ג בגביע, אשר על כן הצבתי את המשחק ההוא ברשימה הזו. הנה הסקירה של ספורט לעם באלה המילים: "הפועל ר"ג זכתה בגביע שנתרם ע"י סניף הפועל ר"ג … שעה שגברה על הפועל חיפה בשעור 3 – 0 לאחר 2 – 0 במחצית.
1500 צופים חזו במשחק בו הובילה קבוצת הפועל ר"ג (מאמן: צבי "דוקטור" ארליך) יתרון מתחילת המשחק ועד סיומו. הפפועל חיפה גילה חולשה במשך כל שלבי המשחק והתבסס על משחק הגנתי מלווה התפרצויות יחיד בודדות. הקבוצה המקומית הציגה משחק נאה ומתוכנן וחלוציה ידעו לתרגם את התקפותיהם לשפת השערים. הבקיעו פריצנר (דקה 14), שטלצר (דקה 43), ומגדלוביץ (דקה 65). שפט: פריזנר".

מהמשחק הזה נעדר משה רסקין, שחקן ר"ג שהורחק ע"י ועדת המשמעת של ההתאחדות הכדורגל לתקופה של חמישה חודשים (מ – 23.10.1954 עד 22.4.1955) על שבמשחק נגד הפועל חיפה (23.10.54, והפועל חיפה ניצחה 2 – 1) ניסה להכות את השופט, קילל והעליב אותו ואת שופטי הקו. ועדת המשמעת החמירה בעונשו בשים לב לעובדה שרסקין ממלא תפקיד של ראש קבוצה".

 

 

 

13.11.1976. הפועל ר"ג – הפועל פ"ת 2 – 1
ליגה ארצית. מחזור 7.
מושיק שוויצר, שחקן פ"ת, כבש את השער לזכות פ"ת (דקה 4) והכניע לראשונה, את אבי בנימין, שוער ר"ג, לאחר 544 דקות ללא ספיגה. ר"ג שנאבקה על הכרטיס לעלייה, ניצחה במשחק בזכות צמד שערים רוני יעקובסון (32) ודוד פרימו (68) לאחר כדור קרן של שוקי דנישבסקי ניצחו את פ"ת.
יוסי נעים (ר"ג) הורחק בדקה ה – 34. וגם ביציעים היו מכות. אבל ר"ג שמרה על מקומה בצמרת לאחר משחקי השבת.
אבי בוקסנבאום: "השער שכבש מושיק שוויצר נפל בגלל השופט. השופט המציא צעדים של אבי בנימין, השוער שלנו. שריקה לפאול מקו 16 המטרים. ואז מושיק שוויצר כבש את השער שהיה הראשון שספגנו באותה עונה".

משה שויצר (יליד 1954) עם קריירה של משחק בליגה (12 עונות) ובנבחרת ישראל והבן של דוד שויצר האגדי. משה שיחק במדי הפועל ר"ג אליה הגיע מקבוצת הפועל לוד (בעונת 84/85): "בטח שאני זוכר את השער שכבשתי. הרבה זמן רמת גן לא ספגו. גדי צלניקר מסר את הכדור ואני בעטתי פנימה מעשרים מטרים לשער של אבי בנימין. הובלנו 1 – 0 אבל הסוף היה של רמת גן, 2 – 1. "

 

ר"ג של 76/77 הציגה במהלך העונה הגנה של ברזל (ספגה רק 13). אבל עם כל הרכש הנוצץ ר"ג לא הצליחה להשיג את הכרטיס המיוחל ומסיימת במקום השלישי והמאכזב מבחינתה והרבה בגלל הפסד במחזור האחרון ( 0 – 1) למכבי שעריים.
הרכב: אורי בנימין, אבי בוקסנבאום, דוד פרימו, רוני לוריה (יוסי נעים), שוקי דנישבסקי, רוני קלדרון, דני קאופמן, יצחק דגני (שמעון שוחט), זילבר, גבי פרץ, רוני יעקובסון. מאמן: שימי בן יהונתן.

 

 

13.11.1943 מכבי תל אביב – הפועל רמת גן 3 – 2
ליגה א' (ראשונה) עונת 1943/44 משחק מס' 9 לקבוצת הפועל ר"ג.
פתיחה חלומית היתה לקבוצת הפועל ר"ג באותה עונה של ליגה מלחמתית. היא הוליכה את טבלת הליגה בתום 8 מחזורים עם 6 ניצחונות, 1 תיקו, 1 הפסד.
על אף ההפסד למכבי ת"א, המשיכה רמת גן להוליך את הטבלה, רק שזה היה באופן זמני. הנה תאור המשחק בכתבה של "הבוקר ספורט" מיום 16.11.1943, בעריכת אלכסנדר אלכסנדרוני: "המשחק המרכזי נערך בתל אביב. נפגשה הקבוצה הרמת גנית בראש הליגה עם קבוצת מכבי תל אביב, אלופת הליגה לשנת 1941-2.
המשחק הזה שעבר במתיחות רבה נסתיים בניצחון מכבי ת"א בתוצאת 3 – 2. המשחק באצטדיון המכביה. בדרך כלל לא עמד על הגובה. במחצית הראשונה היה מכבי ת"א שולט על המגרש ובמחצית השניה היתה הפועל ר"ג קבוצה טובה יותר.
מכת עונש 11 מ' לטובת הפועל ר"ג לא נוצלה משום שהשוער המכבי יוסף סידי עצר יפה את הכדור.
את השערים ירו אהרון סידי (2),ונויפלד. לטובת רמת גן: הקיצוני השמאלי משה רסקין והמקשר הימני שמחה פלק".
ההרכב של ר"ג: פז, טלר, בן משה, הפטל, הלפרט, שוולב, רסקין, מלך, רקח, בן יעקב, שמחה פלק.

 

 

14.11.1965 הפועל רמת גן – הפועל תל אביב 1 – 0
ליגה לאומית, מחזור 6.
שבוע לאחר התבוסה שחטפה בבלומפילד (1 – 4), חזרה ר"ג למכתש כדי להפתיע ולנצח לראשונה את הפועל ת"א, האלופה העתידית.
דוביד שויצר העמיד להפועל ת"א של 1965/66 קבוצה מצוינת. הגנה קשוחה עם בן יהונתן, פרימו שאבי בן ברוך ופייגנבוים ששיחק אז כמגן.
7000 צופים היו במכתש. דקה 22: שימי בן יהונתן, מגן הפועל, הכשיל את כתב ששון. ראובן כהן, מבשל השערים של ר"ג, הקשית לעברו של נחמיאס. על קו החמש היה נחמיאס שנגח את הכדור והיימן בעט ללא הפרעה, 1- 0 לזכות רמת גן. השער היחיד הזה הספיק לר"ג ובמחצית השניה ידעה לסגור היטב את השער.

צביקה היימן: "קבוצה טובה היתה להפועל ת"א באותה עונה. והם היו עדיפים עלינו. ובכל זאת, היתה לנו מסורת ולמרות שהפועל ת"א לקחה את האליפות באותה שנה ניצחנו אותם".

עוזי זנדר זוכר את שאר ישוב בן ברוך, שחקן הפועל שהתעמת עם הקהל. עוזי: "בן ברוך היה שחקן אינטליגנט אבל במשחק ההוא הוא השתגע, כנראה. טיפס על הגדרות ורב עם הקהל. הפועל ת"א עם גדעון טיש היתה אז בפורמה ובכל זאת הצלחנו לאחר תבוסת ה – 4:1 לנצח אותם".

הפועל ר"ג. עוזי זנדר, אברהם קוצ'ינסקי, שלמה מוסלי, משה פרל, גדי יניאק, אריה ברזסקי, אבנר לבון, צבי היימן, שמואל נחמיאס, ראובן כהן (שלמה לוי), ששון כתב. שפט: שושני.

 

22.11.1941 נשיונל ספורט קלוב יפו – הפועל ר"ג 7 – 5
תוצאה לא שגרתית במסגרת משחקי ליגה א'. 12 שערים הובקעו במשחק הזה. ומבחינתה של ר"ג זה שיא (12) של שערים במשחק אחד בליגה הראשונה. יומון הבוקר, למחרת המשחק: "המשחק נערך על מגרש הפועל רמת גן למרות שהקבוצה הרמת גנית הופיעה בלי השחקנים שוואלב, קלבר והפטל, חייב הגיוס ובמקומם באו שחקנים מקבוצת הנוער, עמדה הקבוצה בניסיון. במחצית הראשונה היתה קבוצת הפועל טובה יותר מיריבתה, למרות שבאותו פרק זמן הובקע שערה שש פעמים. במחצית השניה מתאוששים חלוצי הפועל ומצליחים להבקיע שלושה שערים נוספים. את השערים לטובת הערבים הבקיעו פאוסי (3) והאנגלי סמל (4). לטובת הפועל – יעקב, אונגר, רסקין ואליהו".

24.11.1990 הפועל ר"ג – עירוני אשדוד 4 – 2
ליגה ארצית, מחזור 8.
המהפך הכי דרמטי שנצפה במכתש. אשדוד הוליכה 2 – 0, ור"ג ניצחה 4 – 2 וכבשה את הפסגה.
דקה 18: יואל סויסה בעט כדור רוחב ויגאל זריהן קבע 1 – 0. דקה 45: גדעון סיימון של ר"ג נגח לכוון שער אשדוד ועל הריבאונד השתלטו שחקני אשדוד ששלחו כדור ארוך לעבר זריהן. וזה כבר היה 2 – 0 במחצית.
בהפסקה חטפו שחקני ר"ג שטיפה הגונה מדוביד שוויצר המאמן. וזה עזר ורמת גן של המחצית השניה כתשה את אשדוד עם הצגת כדורגל מזהירה. בדקה ה – 47 זה התחיל: יוסי גורדנה צמצם מקרוב. דקה 50: זורי דזנחשוילי איזן אבל יעקב שיינר השופט פסל בטענת נבדל. דקה 66: שוב זורי והפעם זה היה חוקי 2 – 2. דקה 78: עוד פריצה של זורי, המצטיין בשדה ולוי חיון, שוער אשדוד נאלץ להכשיל את זורי. יובל נעים קבע בפנדל 3 – 2 לזכות ר"ג. וקודם לשריקה האחרונה, פאשב הנחית את הנוקאאוט הסופי. מהפך מושלם.
ר"ג טפסה למקום הראשון עם 6 ניצחונות ו – 2 הפסדים.
ר"ג: רוני ג'רבי, יהודה זגורי (ישראל כהן), גדעון סימון, יובל נעים, יעקב הילל, עודד צחי (קורצקי), אבי ברשצקי, יוסי גורדנה,רונן חרזי, אטנס פאשב, זורי דזנחשוילי. מאמן: דוביד שויצר. שפט: יעקב שיינר, 3500 צופים במכתש.

 

 

25.11.1989 הפועל ר"ג – הפועל פ"ת 3 – 0
ליגה לאומית מחזור 8.
הניצחון הכי גדול של ר"ג בעונה האחרונה שלה בליגה הלאומית (הראשונה), בעידן דרור קשטן, כשבהתחלה הייתה לחימה וגם סבלנות.
דקה 20: יהודה עמר, שחקן ר"ג, חטף כדור מהפתח תקואי איתן בודניוק. ממרחק של 18 מטרים לערך הקשית כדור אלכסוני לשער.
עודד צחי קלט את הכדור וכיוון לשער. הכדור נהדף ועל הריבאונד עט המגן הרמת גני דורון ביטון. בעיטה של ביטון לפינה הרחוקה ממנו ושער ראשון, 1 – 0.

דקה 46: אמיל וולב חילץ כדור שהיה בחזקה פתח תקוואית. 30 מטר משער פתח תקוה הצליח לעקוף את קייסי, פריצה על קו הרוחב והקשתה לצד השני. הכדור נשק לראשו של יהודה עמר וטס מעשרה מטרים לרשת – 0:2.
דקה 75: במהלך התקפות נגדיות של פ"ת חטף רונן חרזי כדור משושני, 25 מטרים משער פ"ת. חרזי שלח כדור עומק למשה אייזנברג. האחרון לא נבהל מבודניוק ובעימות של אחד על אחד מול השוער רפי כהן הצליח לעקוף גם את השוער ומחמישה מטרים גילגל לשער החשוף. 3 – 0

הפועל ר"ג: שולי גילארדי, יהודה עמר, ולדימיר לאלוב, אופיר בן חיים, דורון ביטון, יובל נעים, אבי ברשצקי, עודד צחי, אמיל וולב (עוזי צדקה), רונן חרזי, משה אייזנברג (ניסים רבי). מאמן: דרור קשטן. שפט: בני כהן, 3000 צופים במכתש.

 

 

 

30.11.1991 הפועל ר"ג – מכבי עכו 6 – 1.
ליגה ארצית. מחזור 7.
דבר כזה עוד לא קרה בארץ. ניצחון מדהים של ר"ג על מכבי עכו, הבלתי מנוצחת, לאחר 7 מחזורים. עכו הוליכה 1 – 0 משער של בני דמתי (17), אבל מרדכי ועקנין (18, 26, 32) סאשו נאצב (51) ורונן חרזי (73, 75) קרעו את הרשת של עכו. 6 – 1.תוצאה הזויה, רק שלדני קורן, השופט, היו תכניות אחרות. הוא הורה לעצור את המשחק. בטענה שהמכתש מוצף במים. ר"ג ערערה ודרשה להמשיך את המשחק מהדקה ה – 79 אבל ההתאחדות פסקה על משחק חוזר. עוול גדול היה כאן.
משה מאירי (יליד 1944, מאמן עבר של נבחרת הנוער) אימן אז את הפועל ר"ג: "אני זוכר כל דקה מהמשחק ההוא.
היה גשם זלעפות. וכשמונה דקות לסיום, קורן עצר את המשחק. בדרכו לחדר ההלבשה אמרתי לו: "מה אתה עושה?" קורן השיב: לא, לא, אני ממשיך עוד כמה דקות". נכנסתי לחדר ההלבשה שלנו ואמרתי לשחקנים להמתין, ולהחליף את החולצות הרטובות. ואז מתוך חדר ההלבשה של דני קורן שמענו שריקה. הוא אפילו לא יצא לבדוק את המצב. בדיעבד הסתבר שברוך אופיר, יו"ר מכבי עכו, נכנס אליו, והשאר היסטוריה.
בדרך הביתה אני שומע את דני קורן מתראיין ואומר בשיא החוצפה שמאירי צידד בהפסקת המשחק. דני קורן הוא פתח תקוואי, ועד היום אני לא מדבר איתו. ומה שמקומם זה שדני קורן שובץ בשבוע הבא לנהל משחק מרכזי בליגה הלאומית. ולא, לא היה תקדים בעולם למצב כזה. וגם בביטאון פיפ"א פורסם הסיפור כקוריוז. ההצגה של ר"ג באותו משחק היתה גדולה. הבסנו את עכו, מוליכת הטבלה. הקבוצה היתה אז בתנופה. ושיא האבסורד היה שבמשחק החוזר סיימנו בתיקו אפס. ביטול תוצאת המשחק הזה תקע אותנו, ר"ג איבדה הרבה מהמומנטום והכניס את הקבוצה למשבר".

רונן חרזי, תותחן העתיד של הנבחרת (23 שערים) היה שם: "המשחק מול עכו היה צריך להכניס אותנו לפורמה חזקה.
היה מזג אוויר סוער וכולם נתנו משחק גדול כולל אני שכבשתי צמד ובישלתי שני שערים. לא האמנתי שהשופט לא חידש את המשחק. שחקני עכו פשוט ברחו ואני זוכר שהיתי יחף בעטתי בכסא מעצבים וכמעט שברתי אצבע. במשחק השני היו לנו הרבה החמצות אבל יצאנו רק 0 – 0 וזה לא הספיק. למרות שלא עלינו, העונה ההיא היתה בשבילי נקודת מפנה. דרור קשטן לקח אותי לבית"ר ירושלים ושלמה שרף זימן אותי לנבחרת".

הרכב ר"ג: איציק קורנפיין, ישראל כהן (אורן בינשטוק), פרי גרופר,זוהר מדינה, אבי פלטשר, ירון גבעול, עודד צחי, מרדכי ועקנין, עוזי צדקה, סאשו נאצ'ב, רונן חרזי. מאמן: משה מאירי.

 

תגובות מהפייסבוק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.