כדורסל

logo

קבוצת הכדורסל של הפועל ר"ג הוקמה מחדש ב 2011 ע"י שני אוהדים- יזמים צעירים שגדלו על הסיפורים של אותה קבוצה מופלאה שריתקה אלפי אוהדים מדי שבוע בשנות השבעים והשמונים.
בעמוד זה נביא לכם את סיפורה של הקבוצה המיתולוגית שפעילותה הופסקה בשנות השמונים והיא זו שהיוותה השראה להקמת קבצת האוהדים החדשה שבשתי עונות פעילותה העפילה שתי ליגות ותשחק בעונה הבאה בליגה הארצית.:

לאתר האינטרנט של קבוצת הכדורסל לחצו כאן

 

 

 

קבוצת הכדורסל עלתה לליגה הלאומית בעונת 72-73 כאשר שמואל יעקבסון היה מאמן.

עונת 73-74 נפתחה עוד לפני מלחמת כיפור תחת משרוקיתו של צביקה לובצקי ואיגוד הכדורסל נתבקש אז להקפיא את הירידות בגלל המלחמה.ר"ג סיימה במקום ברביעי את אותה עונה ומאז ועד להתפרקותה ב1985,לא ידעה מקום נמוך מזה.

ברמת-גן שימש אז אפרים ריזל (חמו של השחקן חנן קרן) כיו"ר ומביתו שבשכונת הלל נוהלה למעשה הקבוצה. רק עונה מאוחר יותר בשנה שהקבוצה הגיעה לגביע אירופה, הגיעו להנהלה איתן מגידו ז"ל אפריים ריינר שהיה יו"ר חברת העובדים, יוסי ריגר ועוד חברים שלובצקי צירף למערכת כולל ח"כ מיכה חריש.

בין השנים 1984-1977 ניצחה הפועל ר"ג את מכבי ת"א לפחות פעם בעונה, סיימה במקום השני עשר עונות ובחמש מהן העפילה לגמר גביע המדינה אך סיימה את הקריירה עם הישג אחד בלבד בדמות זכייתו של סטיב קפלן בתואר מלך הסלים של הליגה הלאומית חמש פעמים ברציפות.

במבט היסטורי הריצה המטורפת להיות יותר מכבי ממכבי הרגה כל חלקה טובה.אנשים טובים הועזבו, הכול סבב סביב הצורך הבלתי נשלט להיות יותר טובים ממכבי ובמקום להחזיר את מחלקת הנוער לימים הטובים שלפני קום הפועל גבעתיים ולהשקיע בבנית אולם ביתי ניהלו ריצה חסרת סיכוי מול מכבי ת"א והסוף היה בלתי נמנע.

במהלך אותן שנים צברה הקבוצה גרעונות כספיים כבדים כשאגודת הידידים של הקבוצה היתה מיישרת בתום כל עונה.

גם בחירתו של אורי עמית לראש העיר רמת-גן בראשית שנות ה-80 לא הוסיפה דבר.עמית מינה את מקורבו פיני יום-טוב ליו"ר והמצב הידרדר גם בגלל הסכמים בלתי הגיוניים שנחתמו עם שחקנים והעדר יכולת לעמוד בתשלומים.בסיום עונת 1983/4 הפסיקה אגודת הידידים את פעילותה עקב חילוקי דעות עם ראש העיר והזרמת הכספים מצידה הופסקו.

בעונת 84-85 נכנס קובי שוחט שהיה מזכיר הפועל ר"ג לעובי הקורה, פיני יום טוב הוזז לעיריית רמת-גן, קוצצו חוזים, גרשון דקל מונה למאמן והקבוצה שיחקה והתאמנה באונברסיטה ברמת-אביב ובכפר המכביה.
דקל פוטר אחרי 6 משחקים ללא ניצחון ובמקומו הובא רודי דמיקו ,מי שזכה עם מכבי תל-אביב בכול התארים האפשריים.דמיקו עשה קסמים, הקבוצה ניצחה משחקים והבטיחה את מקומה בליגה ואז דמיקו קיבל הצעה לאמן באיטליה, נסע ובמקומו אימן עוזרו אלון שמר.עונה לאחר מכן החליט אורי עמית להעביר הקבוצה לידיו של אברהם חמו שהיה למעשה המאמן, היו"ר והכול וכאן החל הספור להסתיים, הקבוצה נשרה לליגות נמוכות יותר, נעשה עוד איזה נסיון החייאה, אבל הסוף ידוע.
בדרך עוד אימנו מליניאק ועקיבא פרדקין,צביקה שרף יאיר שרון ואייבן דנקאן.
הקבוצה שהצמיחה מתוכה אגדות כדורסל בדמותם של סטיב קפלן שזכה בתואר " ראש העיר", סטיב מלוביק, אריה מליניאק, שימי ריגר, אור גורן, צבי שרף ועוד רבים אחרים הלכה לעולמה.

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *