מצאה את עצמה

שער של דייגו סליס בדקה ה84, העניק להפועל ר"ג נצחון על הפועל פ"ת ובונוס בדמות העפלה למקום השני, ערב המשחק נגד הפועל עכו בשבוע הבא, אך הסיפור האמיתי והמופלא הוא ההתאוששות המהירה מעזיבתם של שני מלכי השערים של הקבוצה, מוטי ברשצקי ומייקל סיטון, לצד מציאת מחליפים ראויים שהשכיחו את הטראומה של העזיבה והצל שליווה אותה מתחילת העונה.

אין קבוצה שעברה כל כך הרבה טלטלות כמו הפועל ר"ג. אובדן המכתש, חילופי הנהלות, חילופי מאמנים, עזיבות של שחקנים, צרופם של אחרים ולצד כל אלה הקבוצה נמצאת במקום השני בליגה הלאומית, מרוחקת רק משחק אחד מחצי גמר גביע המדינה והמילה האחרונה עוד לא נאמרה.

זה מתחיל קודם כל בהנהלה יציבה שהפכה את המועדון לחממה לשחקנים צעירים. כאלה שרוצים להתפתח בשקט ולצאת החוצה כשהם מוכנים ולראייה- לא פחות משמונה שחקנים ששיחקו בהפועל ר"ג בחמש השנים האחרונות משחקים בקבוצות ליגת העל.
קבוצות נוספות לוטשות עיניים אחרי הכשרונות הבאים במועדון והיד עוד נטויה.
מצד אחד חבל שהשחקנים הטובים עוזבים אבל מצד שני אין אף אחד שאפשר להחזיק אותו בכח או למנוע ממנו להתקדם. זה העידן שאנחנו נמצאים בו והפתרון הוא לייצר עוד ועוד שחקנים מוכשרים שימלאו את השורות ותמיד לשאוף קדימה למצויינות.

השיא של התקופה הרעה שאחריה היה נדמה שהפועל ר"ג תצלול לתחתית היה עם עזיבתם באמצע העונה של מוטי ברשצקי ומייקל סיטון שכבשו ביחד 12 שערי ליגה. ברוב הקבוצות דבר כזה היה גורם להתרסקות, אבל בהפועל ר"ג לא התאבלו יותר מדי ומילאו את השורות בשחקנים אחרים כמו ניראל מחפוד ועוז פרץ שכבר החזירו בשערים ובישולים ובאמיר חלאיילה שנחשב לדבר הבא בכדורגל הישראלי ונרכש מסכנין ע"י הפועל ב"ש.

גם ליאור זדה שבנסיבות דומות בקבוצות אחרות היה מרים ידיים ועוזב, נשאר בתפקידו והתמודד עם האתגר הלא פשוט. התוצאה- העפלה לרבע גמר גביע המדינה ושלושה נצחונות רצופים עם מאזן שערים של 1-6 שהחזירו את הקבוצה למקום הראוי לה- המקום השני, ששולח אותה בשבוע הבא לעכו למשחק עונה אמיתי נגד השלישית ועם ראש מורם ובמומנטום אדיר!

תגובות מהפייסבוק

תגובות

2 thoughts on “מצאה את עצמה

  1. עוד ניתן להבין שהשיטה לשחרר שחקנים צעירים טובים היא שיטה מוצלחת…מה שמוצלח במה שנעשה ע"י עינב ושות' זה להביא בינואר שחקנים מליגת על בלבד.. בהשאלה או בדרך אחרת. צחוק הגורל יהיה שהפועל ת"א עם מוטי תהיה בליגה לאומית ואנחנו בליגת על…
    אתמול ראינו עד כמה תמיר עדי ויוסי חשובים למשחק הקבוצה ועד כמה , יסלחו לי, לידור , עידו שרון ואיתמר לא טובים מספיק כדי לנהל את משחק מרכז השדה.
    עוד ראינו שסליס חייב להיות על המגרש ולו בשביל פעולה אחת או שתיים מצויינות…אמיר חלאיילה לאחר הורדת החלודה יהיה חלוץ מצויין ו.. שללירן כהן יש הכי הרבה כדורגל וניסיון בקבוצה והוא המחליף האולטימטיבי.
    ומילה לליאור..אתה אחלה מאמן לטעמי…רק ש..הבחירות לבועט הפנדל לא הכי מוצלחות ( ולא בפעם הראשונה) והחילופים היו מוצלחים מבחינת אלו שנכנסו אבל לא כל כך מבחינת אלו שהוחלפו ….ראה כוונתי בהתייחס למרכז השדה..
    יללה. ניצחון בעכו שנמצאת בפאניקה וגם באופק מחכה הפועל חיפה שמייצרת בטחון שהם עוברים אותנו ו..כנראה שזה לא יקרה..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *