רוצים לעשות היסטוריה

שנה אחרי שזכו בדאבל, ינסו שחקני קבוצת הותיקים לעשות היסטוריה ולזכות שוב בשני התארים היוקרתיים של ליגת הוותיקים בצמד משחקים נגד ותיקי סכנין שגם הם העפילו לשני הגמרים מהמחוז הצפוני.
מבט על הדרך אותה עשו האדומים נותן תמונה מרשימה של קבוצה שקיימת כבר שבע שנים, מתבססת ברובה על שחקני הבית של הפועל ר"ג שגדלו ביחד כילדים עד גיל הבוגרים וממשיכים לשחק תחת אותו סמל גם שנים רבות אחרי הפרישה מקריירה מקצוענית.
יום חמישי הקרוב ב 20:30, במגרש הסינתטי ליד איצטדיון המושבה בפתח תקווה.

שנה אחרי שזכו בדאבל, ינסו שחקני קבוצת הותיקים לעשות היסטוריה ולזכות שוב בשני התארים היוקרתיים של ליגת הוותיקים בצמד משחקים נגד ותיקי סכנין שגם הם העפילו לשני הגמרים מהמחוז הצפוני.
מבט על הדרך אותה עשו האדומים נותן תמונה מרשימה של קבוצה שקיימת כבר שבע שנים, מתבססת ברובה על שחקני הבית של הפועל ר"ג שגדלו ביחד כילדים עד גיל הבוגרים וממשיכים לשחק תחת אותו סמל גם שנים רבות אחרי הפרישה מקריירה מקצוענית.
מבין השרידים הראשונים של הקבוצה שהחלה את דרכה במשחק הראווה נגד ותיקי מכבי ת"א במכתש באפריל 2007 ניתן למצוא עדיין את תומר ברזילי, נועם סייג, אבישי אברהם, אפי צפריר, אורי שורץ ועודד צחי.
במרוצת השנים הצטרפו לקבוצה שחקני עבר נוספים לצד פרישתם הסופית של אחרים מהמסגרת והקבוצה מתפארת היום בסגל שמונה לא פחות מ 23 שחקנים.

IMG_4583
תחילת הדרך בעונת 2007/8

עד לפני שנתיים היתה הקבוצה בשולי הצמרת, אחרי בית"ר ירושלים, נס ציונה ואשדוד, אך בעונה שעברה החל המפנה. זה קרה בטורניר לזכרו של רובי שפירא ז"ל שהתקיים בחיפה במהלך חול המועד של פסח וכלל את קבוצות הותיקים של הפועל חיפה, מכבי חיפה והפועל ת"א.
אחרי פיגור מוקדם נגד הפועל ת"א, השווה תומר ברזילי את התוצאה וכבש את שער הנצחון. בגמר הביסה הקבוצה את הפועל חיפה וזכתה בגביע, בניגוד לכל הציפיות של שאר הקבוצות שלא חלמו שקבוצה מסתורית תבוא ותגנוב להם את ההצגה.
מאז, נכנסה הקבוצה למומנטום מטורף, ניצחה את כל משחקי הפלייאוף של הליגה, ניצחה בכל משחקי הפלייאוף הארציים וזכתה גם באליפות וגם בגביע בצמד משחקים נגד מעלות ושלומי(שתי קבוצות עם שמות לא נוצצים אך כאלה שבשורותיהם שיחקו שחקנים פעילים רבים בליגות הנמוכות).

את העונה הנוכחית פתחו הותיקים גם כן בנצחונות עד שנוצחו ברמת השרון 0-1 וגדעו רצף של 19 נצחונות רצופים בליגה ובגביע.
עד סוף העונה ניהלו מאבק עיקש נגד אשדוד ובית"ר ירושלים אותה ניצחו במשחק חוץ בבית וגן 3-4 והעפילו לפלייאוף העליון שם ניצחו את ותיקי יקום, חולון ובאר שבע.
במקביל העפילה הקבוצה לגמר גביע המדינה לותיקים אחרי נצחונות על יקום, רמת אליהו, כפר יונה, בית"ר ירושלים וחדרה.

הקבוצה כבשה עד כה 81 שערים ב 25 משחקים וספגה 19 כשחלוקת השערים מתחלקת בין כמה שחקנים במגוון תפקידים.

חלק ממשחקי הקבוצה מצופמים בוידאו על ידי אוהד הקבוצה אבי ריימונד. דבר שנותן ערך מוסף עצום לשחקנים.

הסגל למשחק הגמר הקרוב(ביום חמישי ב 20:30, במגרש האימונים ליד איצטדיון המושבה) :
שוער:ירון מליקה, שנחשב לשוער הטוב בליגה.
שחקני ההגנה כוללים את אלדר שפלר, שחר כדורי, גיא מסיקה, יניב שבח, עינב חזנולד ומוטי סופר.
בקישור ניתן למצוא את עודד צחי, אורי שורץ, יניב שמיע, שוקי סדיס, רולי מוצפי, אבישי אברהם, גיא פרימור, נועם סייג, איל כהן וליעד טפר.
וחוליית ההתקפה תכלול את תומר ברזילי, משה טונדובסקי, אורן כוכבי אילן בכר, אפי צפריר ואופיר חלוואני.

אם יש דבר שבקבוצה מתגאים בו יותר מכל היא העובדה שהשחקנים חברים אחד של השני גם מחוץ למגרש. פעילים בקבוצת וואצאפ מדהימה, נפגשים לאימוני ריצה במהלך השבוע, יוצאים לבילויים משותפים עם המשפחות ואפילו עובדים ביחד באותו מקום(שחר כדורי, אורן כוכבי, יניב שמעי וגיא מסיקה עובדים בחברת המאגר), אייל כהן, אלדר שפלר, ירון מליקה ומשה טונדובסקי מאמנים באקדמיה למצויינות שפתחו בגבעתיים.

עקב בעיית מציאת מגרש ביתי למשחקי הקבוצה נעזרה הקבוצה במחזיק תיק הספורט בעירייה, משה רווח, שעזר לה להעביר את משחקי הבית המכריעים למגרש האימונים הסמוך לאיצטדיון ר"ג ובקבוצה מקווים שבעונה הבאה יימצא פתרון קבוע לבעייה.

בקבוצה ישמחו לפרסם על חולצות השחקנים בעלי עסקים שונים שמעוניינים בכך ויעזרו לקבוצה מבחינה כלכלית(התקציב השנתי נע בסביבות ה 25 אלף ש"ח שמגיע היום ממקורות פרטיים ושחקנים ומשמשים לשכירת מגרשים, דמי רישום, תלבושות ונסיעות למשחקי חוץ).

ציוני הדרך:

טופל'ה בייטנר, אפי צפריר, רביב ספיר, אבישי אברהם ושולי גילארדי עם שמפניית העלייה לליגה הבכירה ב 2007/8(צילום:איתי קרייס) ב 2007-8
arik
הקבוצה זוכה בגביע ע"ש רובי שפירא ב 2013
970931_687716414576980_1932509705_n
שחר כדורי עם גביע האליפות בשנה שעברה, אחרי הנצחון על מעלות
298534_663627296985892_1523766123_n
השחקנים עם גביע המדינה אחרי הנצחון על שלומי(צילומים רז עזיז)

game25

תגובות מהפייסבוק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.