הזוי!

אין מילה אחרת שמתאימה יותר למה שחווינו אתמול. סבלנו וסבלנו בעונה הזו אבל אתמול זכינו ברגע כל כך מרגש שלפתע הכל נשכח. דוגרי? התואר הזה שווה הכל, רמת גן תמשיך כנראה להיות סוג של נדנדה בשתי הליגות הבכירות אבל תיזכר לעד בתודעת הכדורגל הישראלי בזכות שתי זכיות הזויות בגביע המדינה.

אין מילה אחרת שמתאימה יותר למה שחווינו אתמול. סבלנו וסבלנו בעונה הזו אבל אתמול זכינו ברגע כל כך מרגש שלפתע הכל נשכח. דוגרי? התואר הזה שווה הכל, רמת גן תמשיך כנראה להיות סוג של נדנדה בשתי הליגות הבכירות אבל תיזכר לעד בתודעת הכדורגל הישראלי בזכות שתי זכיות הזויות בגביע המדינה. האימפריה לא התעלתה ביכולתה אבל הצליחה להראות אופי, לחימה והמון תשוקה שהספיקו לה(יחד עם אלילת המזל) לקחת את התואר הנכסף. אז ארקין בחייאת, בשלוש שנים הצלחת להביא גביע המדינה, גביע טוטו(לאומית) ועלייה מתוקה לליגת העל, אין חשק לעוד?
לירן דורף היה, צילם וגם כתב.

הפוסט הזה יתחיל דווקא מיום לפני המשחק, אני וובי ואלמוג יושבים בוינטר ורואים את האימון המסכם של הקבוצה.

אווירה טובה וצחוקים יש, חדות ליד השער יש ובעיקר משהו בעיניים של השחקנים שמצביע במקצת על מה שצפוי לנו למחרת.

לקראת תום האימון עורך אלי כהן תרגול פנדלים והפלא ופלא בדיוק כמו במאני טיים, השחקנים חדים מאוד וארקין לא מצליח לעצור כלום, אבל אל תטעו, יש לאיתי חלק משמעותי ביותר בזכייה הזו, הוא אחראי על הצלה ענקית בחצי הגמר במחצית השנייה ואתמול עם הדיפה לא פשוטה במשחק ולוחמה פסיכולוגית עם בועטי הקריה, ארקין הצליח להיות חתום עיקרי על תואר ענק.

כמובן שהמזל לא מאיר פנים מראש לאורדונים ופקק ענק שהחל באיילון ונמשך כל הדרך בכביש החוף, גרם למספר לא קטן של אנשים לפספס את פתיחת המשחק, גם הגישה למגרש הנפלא בנתניה איננה קלה אבל בתוך האצטדיון?, אירופה!.

רוב האורדונים הגיעו סקפטים, חלקם הרגיש שאת הנס התורן כבר הביאו השנה אנשי הכדורסל עם משחק בלתי נשכח יום לפני שנגמר בסל נצחון מדהים(שבע הפרש) של נמרוד כהן הקפטן ואורדון מלידה שהעניק לאימפריה האדומה עליית ליגה מתוקה שתתממש סופית בחמישי הבא.

המשחק כאמור התנהל בעצלתיים, משפחת ארקין המורחבת(כולל דוריס אשתו של מורי) יושבת בפינה צנועה בתא הכבוד, עד ההארכה כולם במתח כשדווקא הצלע הנשית בחבורה נראית פעילה יותר מכולם אבל הכל משתנה כשחמו(שעבר לקישור הדפנסיבי) מורחק, ניר ארקין קם ממושבו וכמו אורדון אמיתי(למי שהיה ספק בנושא..) עובר למצב עמידה ומתחיל כמו כולנו להתפלל לפנדלים, לאף אחד אין ממש מושג מה עובר לו בראש היום אבל אין לי ספק שהרגע שבו איתי אחיו הרים את הגביע(עם כפפות..) הוא מהמאושרים בחייו, רגע של גאווה וסיפוק, דוגרי? הכי מגיע לו בעולם!.

אז בחייאת ארקין, תראה כמה עברנו ביחד בשלוש השנים הללו, צריך קצת אוויר? מקובל ומובן אבל תחשוב קודם כל לטובת מועדון הפועל רמת גן ואוהדיה, תן את הקבוצה לעו"ד בעונה הקרובה, כסף מהבית אין צורך להביא(מכירת מנגה ותקציבי התאחדות וטוטו), תחזור ליציע כאורדון אמיתי ובקיץ הבא תעשה החלטה שקולה ורציונלית. מצפונית אל תעזוב אחרי ירידת ליגה, אנחנו איתך.

אחרי לילה של שכרון חושים וברכות מאנשים שלא דיברו עמי שנים, אני מרשה לעצמי לוותר על ניתוח מעמיק של המשחק שהיה מרדים ברובו, שאפו לשחקנים שגילו אופי. הראו רוח לחימה והמון הקרבה(שהייתה חסרה במאני טיים של הליגה) והצליחו להביא גביע מעולם אחר.

מבחינה אישית, הרגע שתמיר בן עמי מניף את הגביע, עטוף בצעיף אבי ז"ל שכל כך חיכה לגמר הזה, הוא החזק בחיי ואין ראוי מהקפטן להיות שותף לתחושה הזו, תודה!.

שאפו לעומר בוקסה שהצליח לא רק לקחת את שני הגביעים שלנו אלא לכבוש בשנתיים האחרונים את השערים הכי חשובים, אחד במושבה מול לוד וכמובן אמש בגמר.

שאפו לאלי כהן שאמנם חתום על ירידת ליגה כואבת מאוד אך הצליח להתעשת, החזיר בצעד נבון וחסר אגו את סידיבה להרכב ובעיקר נתן בחזרה את מפתחות הפליימייקר לבוקסה שמבחינתי ואמרתי זאת תמיד, חייב לשחק אך ורק במשבצת הזו.

שאפו לאנשי המועדון שראיתי היטב אצל כולם בעיניים כמה הגביע הזה חשוב להם ולמרות שאינם אורדונים מלידה, אתמול הם שמחו בדיוק כמו כל אחד מאיתנו, מגיע להם להישאר כאן גם בעונה הבאה וכולי תקווה שכך יקרה.

שאפו ענק לאורדונים שעודדו ללא הרף(גם במצב פיגור) והוכיחו בפעם המי יודע כמה שהם מספר אחד ולאו דווקא בכמות אלא באיכות, תנצרו את הרגע הזה לעד, לא בטוח שנזכה לעוד אחד כזה בעתיד.

שאפו דווקא לשניים שלא זכו להיות אמש בסגל אבל הם דור העתיד שלנו.שעה ארוכה לאחר שריקת הסיום ובאיזה כביש צדדי ליד המגרש, משחקים עומר חזום ותומר לוי סטנגה על שני מסלולים, אהבה ללא תנאי כבר אמרנו?, אל דאגה, שנה הבאה אתם על המגרש, באחריות!.

שאפו אחרון וגדול מכולם למשפחת ארקין שידעה רגעים לא קלים כאן אבל נתנה תמיד הכל(ומהלב) לטובת המועדון הזה, הלוואי והיא(כולל איתי) ישארו כאן, בטח ובטח בליגה הלאומית.

אורדונים, אין לזה אח ורע בעולם הזה, הפועל רמת גן היא הקבוצה היחידה שגם זכתה בגביע כשהיא בליגה השנייה וגם כזו שירדה ליגה ולקחה את הדובדבן שבקצפת, אימפריה!.

gav

gav1

gav2

gav7 (1)

 

gav16

gav23

gav26

gav28

gav29

gav31

gav33

gav38

gav43

gav49

gav64

gav73

gav95

gav96

gav98

gav105

gav109

gav116

gav123

תגובות מהפייסבוק

תגובות

26 thoughts on “הזוי!

 1. אוסיף רק מילה אחת שאומרת לדעתי הכל לגבי מה שחסר לנו במועדון כדי להפוך את משפחת אורדוניה כולה למשפחה מאושרת.

  נשמה.

 2. אחריות רבה רובצת על הכתפיים של משפחת ארקין. הם לא חייבים לנו כלום, הם נתנו המון בשנים האחרונות, הם משאירים מועדון מסודר ונקי מחובות, אבל בעידן המודרני זה לא מספיק להמשך קיום המועדון.
  הבעיה העיקרית היא שבכל שנה צריך להביא כמה מליוני ש"ח מהבית ואת זה יכולים להרשות לעצמם רק אנשים עשירים מאד.
  איך ירגישו ניר ומורי אם למרות שהם לא חייבים כלום ואי אפשר לבוא אליהם בטענות, גורלו של המועדון יהיה כמו הפועל כפ"ס ?
  צריך לכבד את רצונם לעזוב, אבל רק הם מסוגלים להבטיח שהפועל רמת גן תמשיך מסורת של עשרות שנים כמועדון לגיטימי בכדורגל הישראלי.
  כל בן אדם, צריך להיות מסוגל לקום בבוקר, להסתכל במראה ולהרגיש טוב עם עצמו.

 3. לירן היקר !
  ברוך החוזר למחוזותנו ולמקומך הטבעי למגרש הכדורגל
  אחלה פוסט , אחלה תמונות .
  נפגש בשמחות
  סומי

 4. התרגשות עצומה , זכיה ענקית שתזכר ותלווה אותנו שנים !!!
  אני רוצה להתייחס דווקא למה שקרה אחריי הגמר , לחגיגות בכיכר אורדע …
  כל הכבוד לאוהדים שהגיעו לחגוג באופן ספונטני עם השחקנים את הרגע הענק והמרגש הזה אבל מה שלי בלט ולא מובן זה ההתעלמות של העירייה …
  איזה ביזיון !!! כל עירייה בארץ שמכבדת את עצמה הייתה ממנפת רגע כזה וזכייה של הקבוצה המקומית לא הייתה עוברת שם על סדר היום … עירייה דוחה , פשוט גועל נפש !!! מה לא ידעתם שיש גמר ? שהקבוצה שמייצגת במובן כזה או אחר את העיר משתתפת ? שיש סיכוי גם אם קלוש לזכייה בגביע המדינה ? לא ביקשתי התארגנות כמו של תל אביב השכנה לאחר הזכייה באליפות וארוע כזה בומבסטי כמו שנחגג בכיכר רבין שבוע קודם , אבל בין זה לבין התעלמות מכוערת שכזאת …
  מה הייתה הבעיה ? מה נדרש ? 6-7 מחסומים , 2-3 פקחים , איזה באנר ב 200 ש"ח שנתלה ומברך את הקבוצה לרגל הזכייה ( מקסימום היה נזרק לפח …) כמה זיקוקים בעוד 500 ש"ח לתת קצת אוירה איזה מנחה וזמר של שני שקל ויש לכם אירוע סופר מכובד … כל עיר אחרת הייתה מתגאה בקבוצה שמביאה לה כל כך הרבה כבוד וגאווה ובעיר שלנו פשוט התעלמות , אין מילה אחרת … ביזיון !!! וככה זה נראה בכיכר אורדע ולנו ובטח לשחקנים הגיע יותר …
  חבל שזאת העיר שאנחנו מייצגים לא בבית שאן לא בעפולה לא בנהריה או גדרה דבר כזה לא היה עובר על סדר היום !!!
  פלא שאין לנו בית ???????????????????

 5. עם ישראל משפשף את העיניים ולא מאמין למה שהוא רואה.אבל מי שמכיר את הפועל ר"ג גבעתיים מקרוב ואת הקומנדו והאורדונים לא ממש מתפלא על מה שקורה לנו.השמחה הגדולה שיש בה גם עצב גדול לא רחוקה ממהלך חיינו בארץ הזאת .ארץ שלא בדיוק יודעים כשקמים בבוקר אם היום לצחוק או לבכות. אני עדין לא החלטתי מה אני היום בוכה על ירידת ליגה מטופשת שלא היתה צריכה לקרות או שמח יותר שיש לנו תואר מחזיקי גביע המדינה לשנת 2012- 2013.אז אני בסיום העונה המרעישה הזאת גם בוכה וגם צוחק .מה לעשות אני אורדון משוגע.מה תעשו לי אה????

 6. תישאר תישאר תישאר.תישאר תישאר תישאר .תישאר! תישאר תישאר תישאר תישאר תישאר .תישאר!

 7. כמה הייתי משלם על תמונה של מורי ארקין בשניה שזגורי הכניס את הפנדל, השניה של הגביע.

 8. החותם גביע המדינה

  איתי הקפטן שלנו מניף את גביע המדינה !!

  מעטים זכו לרגע שכזה ואף אחד לא ייקח מאיתי את הרגע ההיסטורי הספורטיבי.

  זיכרון לכל החיים.

  למשפחת ארקין תודה על שנתתם.

  הפועל ר"ג אימפריה לעד.

 9. הפלאשבקים מגיל 12 ביציע 3 באיצטדיון רמת גן חזרו לי בעודי במילואים ואחי יושב ביציע ומצלם את פרס מעניק לכם עוד גביע.

  באמת שחיממתם לנו את הלב שנחמץ כשירדתם ליגה.
  אני אוהד של מכבי חיפה, אבל החיוך שהיה לי כששמעתי את התוצאה בטלפון, היה יותר גדול מהרבה שנים איתה, גם באליפויות.

  מחזיקים לכם אצבעות שתעלו חזרה לליגת העל, בעזרת השם.

  משפחת עזריה

 10. יושב בטבלסי במלון מנסה ללא הצלחה להתחבר למשחק דרך האינטרנט בינתיים החברים בישראל מסמסים תוצאות,
  קצת לפני הארכה מצליח להתחבר לשידור הרדיו השדרן אדיוט אמיתי ושיע פינגבאום מפטפטים את עצמם לדעת(איפה הימים שהינו רואים את המשחק גם ברדיו עם השידורים של נחמיה בן אברהם).
  אישתי חוזרת מארוחת הערב של קבוצת המטילים מעיפה בי מבט מזלזל והולכת לישון
  אני יושב צמוד למחשב שהפך לטרנזיסטור סובל מכל שניה של שידור מופרך שרק בשבילו צריך לסגור את רשות השידור, עד לפנדל של זגורי שגורם לי לצרוח משמחה במלון המנומנם.
  למחרת ארוחת בוקר כל הקבוצה נגשת לברך, כל ארוחה הרמת כוסית לכבוד הניצחון, שמחה גדולה בנופים המדהימים של גיאורגיה שהיתי מחליף בשביל הדקה האחרונה בנתניה

 11. כבר יומיים שאני רק צוחק אנשים רואים אותי ברחוב ובטח אומרים לעצמם איזה טמבל מה הוא צוחק לעצמו

 12. אמנם ירדנו ליגה, ללאומית, אבלעלינו שתי ליגות – לאירופה.
  ניצחון הרוח והנשמה של אלי כהן וחבורתו המפתיעה.

 13. ארקין לא ניצח
  ההקבוצה ניצחה
  היו לו 3 טעויות במשחק
  פלוס גול דבילי שלא היה אמור לקבל

 14. תשובה למה אתם רוצים
  תבדוק בבקשה כמה טעויות עשה עמוס ותראה שיותר.
  טעויות זה חלק מהמשחק .מבחן התוצאה מדבר.
  הגביע שלנו בעזרת משפחת ארקין.

 15. גיל היקר
  בזכות עמוס קרית שמונה בפלי אוף עליון
  זה ההבדל
  ובאמת אל תנסה להשוות בניהם
  מיותר

 16. איזה כייף לשוטט בין האתרים ולהזכר במשחק ההירואי שלנו ביום רביעי.

  להיות גאה בחבורת הלוחמים .

  והכי גאה בזה שלמרות הירידה המתסכלת , היתה נוכחות יפה של אוהדים מסורים ועידוד מדהים של כולם בניצוחם של אנשי הקומנדו הנפלאים.

  גאה להיות אורדון!!!!!

 17. יש דבר שנקרא פוקוס.
  בבלי דעת איבדנו את הפוקוס מהמאבק בליגה לטובת הגביע.
  1 מי שראה את ההפסד הביתי נגד עכו ימים אחרי מאבק קשה בגביע יכול לאשר זאת. אבל, זה מעבר לאיבוד האנרגיות וכוחות במשחקי הגביע.
  2 זה פוקוס והוא תת הכרתי. בטוח שבחירה הכרתית היתה מובילה לבחירה בליגה ולא בגביע.

  חוץ מזה מנגה וזגורי לא נתנו את עצמם אחרי שזכו לענין כה רב בקבוצות הצמרת והראש שלהם כבר לא היה בקבוצה. גם זה סוג של פוקוס.
  יתכן שארקין לא היה שוער טוב אבל לא הוא הוריד אותנו אלא בצורת השערים.
  גם כאשר פרדי עזב, ארקין היה רק תירוץ, כי ההתקפה לא הבקיעה.

  הדבר היחיד שבו אני "מאשים" את איתי הוא שיש לו אח סמרטוט. ראינו זאת לראשונה אחרי הפיצוץ נגד בני לוד אחריו ואחרי הפגיעה בסיכויינו הוא התאדה. והסוף היה כתוב מראש. סתם סמרטוט שלא יודע לתפקד במצבי לחץ.

 18. גם באנגליה קבוצה קטנה שירדה ליגה זכתה בגביע. שני הבדלים בין הזכיה שלהם לשלנו: ראשית הם שיחקו נגד הסיטי עם 30000 צופים. וההבדלהשני הגביע האנגלי חצי בגודל ובמשקל מהגביע בישראל. להם מספיק גביע במשקל 3-4 קילו בלבד. בישראל צריך שופל להרים את הגביע. אפשר לחשוב…

 19. אלונקה

  אל תמעיט בערך ההישג שלנו.

  אין לך מושג כנראה מה קורה בליגה האנגלית.

  שם בגמר גביע מגיעים גם אנשים שלא באים שנים למשחקי הליגה. כל העיר מגוייסת לעניין גמר הגביע כחלק ממסורת בלי קשר לאהדה לקבוצה או למשחק הכדורגל בכלל.

  לפני שנים הייתי בגמר גביע אליו הגיעה איפסוויץ' שבליגה הגיעו למשחקיה 20,000 צופים ובגמר הגביע הגיעו 40,000 כי כל העיר גוייסה לעניין (משפחות שלמות כולל סבתות שאין להן מושג מה זה קרן ואופסייד…)

  הלוואי שעירית ר"ג היתה עושה משהו למען הקבוצה. מגרש חלופי- יוק. ואפילו ניסו למנוע את החגיגות באורדע.
  בושה וחרפה!!!

  ועל עירית גבעתיים בכלל אין מה להוסיף. בן שחר חייב ללכת הביתה ושיקח איתו את הדרזיה שלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *