נאיבים אחד אחד

שוב האימפריה משחקת טוב, שוב היא מגיעה למצבי כיבוש פנטסטים ולכל זה התלווה משחק השיא בקריירה של איתי ארקין, למרות זאת הקבוצה מגרדת נקודה, ממשיכה לא לנצח במשחקי הבית שלה ומריחה הכי קרוב שרק אפשר, את התחתית הלוהטת רגע לפני צמד המשחקים מול מכבי תל אביב וקרית שמונה.

שוב האימפריה משחקת טוב, שוב היא מגיעה למצבי כיבוש פנטסטים ולכל זה התלווה משחק השיא בקריירה של איתי ארקין, למרות זאת הקבוצה מגרדת נקודה, ממשיכה לא לנצח במשחקי הבית שלה ומריחה הכי קרוב שרק אפשר, את התחתית הלוהטת רגע לפני צמד המשחקים מול מכבי תל אביב וקרית שמונה.

צילום:רז עזיז

זה כבר לא חוסר מזל או חוסר בדבק(סופרגלו), מדובר כאן באופן מובהק בסימפטום של קבוצה נאיבית שהולכת לשלם במזומן על איבוד הנקודות הכרוני במשחקים שפשוט חייבים לנצח, כי אם לא את רמת השרון, בית"ר ונתניה, אז את מי?.

אם במשחק שזנדברג טוב, סידיבה טוב, מעבי מגיע סוף סוף לעונה הזו, מנגה כובש ומעל לכולם איתי ארקין בתצוגת שיא ועדיין הקבוצה יורדת בקושי עם נקודה, זה אומר דרשני ובהחלט מצביע על סימנים מדאיגים ביותר לקראת ההמשך.

פרדי דוד העלה הרכב טוב עם שיבוץ אחד מפתיע ודי תמוה כשעומרי פרל שבקושי התאמן השבוע עם הקבוצה(נבחרת הנוער) פתח על חשבונו של צ'קאנה שהיה מצויין במשחק האימון באמצע השבוע מול הכח, אם שופטים שחקנים לפי כושר נוכחי(וכך זה אמור להיות), קרלוס היה חייב לשחק היום ב- 11.

המחצית הראשונה התנהלה בדו קרב ראשי בין ארחיפוב והשער, איכשהו החלוץ שעשה תנועה נהדרת כל המשחק והפגין מיקום נהדר ברחבה, הפסיד פעם אחר פעם, אם זה לשוער, אם זה לקורה ואם זה לקוון בנבדל מאוד גבולי.

הדקה היחידה שבה נתניה איימה במשהו הייתה לקראת סיום המחצית כשחטיב בעט כדור חופשי לחיבורים וארקין בהצלה מעולם אחר השאיר את רמת גן בתמונה, מיד בהמשכה של אותה התקפה הוא גם יצא וביד אחת לקח גול בטוח מראשו של סבע.

לפני סיום המחצית הגיע לעלי חטיב האורח כרטיס אדום על נגיחה בטל חן אבל כמו שנרשם כאן לפני המשחק, היה ברור שהשופט סהר ארבלי לא מתאים לסוג משחק שכזה וכך גם היה כשהוא הסתפק בצהוב.

ואיכשהו כהרגלה, חוטפת הקבוצה הנאיבית שער מטעות קשה ומחדל הגנתי, זה התחיל בכך שליאור ראובן רץ לצד שמאל להרים קרן והמשיך בכך שפרדי דוד סימן לטל חן לעלות לנגוח ובכך נותר העורף חשוף למתפרצת ממנה בא ה 1:0 של שומוביץ'.

רמת גן גילתה אופי וחזרה במהירות למשחק משער נהדר של מנגה בכדור חופשי שלווה בטעות קשה ואומללה של סנאמו שוער נתניה, 1:1.

האדומים עוד הגיעו לחצי מצב של ארחיפוב לפני שפשוט הפסיקו לשחק כדורגל ונתניה ניצלה זאת כדי להגיע למצב פנטסטי של סבע שנגח היטב אבל שוב ארקין בהדיפה ענקית לקרן, השאיר את רמת גן בתמונה.

מסקנות:

1.זה מוכח כאן שנה אחר שנה, אם אין משהו טוב יותר בסגל, רצוי שקרלוס צ'קאנה ישחק, בטח ובטח שרק לפני ארבעה ימים הוא היה הכי טוב על המגרש במשחק האימון מול הכח, פרל שפתח ואביסידריס שהחליף אותו, פשוט לא ברמת ליגת העל בכושרם הנוכחי.

2.כשאיתי ארקין היה צריך לקבל בראש הוא חטף פה וללא סוף, גם כשמגיעה מילה טובה, צריכים לתת. היום כנראה במשחק השיא שלו בקריירה, הוא הציל לרמת גן נקודה וחשוב מכך, נראה טוב בכל אספקט(כולל ביציאות), משחק כזה חייב לתת לו את הבטחון הלאה והלוואי שתהיה פה המשכיות.

3.אנטון ארחיפוב חלוץ טוב, אפשר היה לראות זאת היום בקלות, יש תנועה מצויינת, יש מיקום נהדר, רק חסר הפיניש, הבעיה היא שהזמן אוזל וחודשיים זה לא מעט זמן להיכנס לעניינים(פלוס שלושה שבועות של אימונים), פרדי דוד עשה בשכל כשהשאיר אותו 80 דקות על המגרש אבל הגולים מה יהיה עם הגולים..

4.וובה וסידיבה זה צמד חזק מאוד במרכז המגרש, בטח ובטח מול קבוצות "בליגה" שלנו, זה פלוס מיכאל זנדברג שהיה נהדר היום כעושה משחק כשהיה לו עוד אוויר בריאות, אמורים לעשות בהמשך את ההבדל.

5.אפשר וצריך לעשות לפרקים סוויצ'ים באגפים בין מנגה לפרל או כל מי שישחק בכנף המקבילה(זגורי), זה רק יכול לגרום לדברים טובים ולבלבול בהגנת היריב, היום זה צעק לשמיים ולא בוצע.

6.דיוויד מנגה יהיה המבחן מצד בעל הבית שלנו, אם השחקן יברח לנו לקבוצה אחרת בארץ, זה יהיה מחדל על גבול השערורייה, תכל'ס זו השקעה הרבה יותר בטוחה ממנייה, לרכוש את כרטיס השחקן ויפה שעה אחת קודם.

ציונים:

ארקין 8-כל מילה מיותרת, מוחק נקודה מהחוב של תחילת העונה.

ראובן 5.5-סך הכל משחק סביר פלוס, לא ממש הורגש התקפית אבל בצד ההגנתי אין טענות.

יפרח 5- עדיין מחפש את חטיב בסיבוב שעשה עליו בחצי הראשון שגרם לפאול ממנו באה הצלת המשחק של ארקין, גם בגול יכל לעשות פאול חכם על כהן שהיה מונע את הפס לשומוביץ'.

חן 5.5- עדיין לא בכושר מלא אבל בסך הכל משחק סביר מאוד, אסור לו לבנות את המשחק מאחור, פס לסידיבה יעשה את העבודה.

מעבי 6- מחצית ראשונה טובה מאוד, בשנייה נחלש מעט אבל סוף סוף הוא חזר לעניינים אחרי כמה משחקים חלשים.

וובה 5.5- את העבודה שלו הוא עושה על הצד הטוב ביותר, הצהוב המוקדם הוריד את מינון האגרסיביות מצידו.

סידיבה 6- מחצית ראשונה טובה מאוד, בשנייה קצת פחות מדוייק בפסים אבל כאמור הוא שידרוג משמעותי לקבוצה ולא מהיום.

זנדברג 6- מחצית ראשונה נהדרת, כדורים על מגש של כסף לארחיפוב, תנועה מצויינת לעומק, נכון להיום הוא הכי טוב שאפשר לקבל מכל האופציות שיש כעושה משחק, הוחלף עקב עייפות.

פרל 4- עדיין לא מתאים להרכב פותח בליגת העל, להשתמש כקלף מהספסל ולא מעבר.

מנגה 6-גול נהדר וכהרגלו הרבה פעילות על קו ימין, לקראת הסיום הורגשה עליו העייפות מהמסע למוקדמות אליפות אפריקה השבוע.

ארחיפוב 5- עשה הכל נכון אבל הפיניש אוי הפיניש.

אביסידריס 4.5- זה ממש אבל ממש לא מתאים לליגת העל, בלרינה אחת כבר יש בקבוצה, אין צורך בעוד, הכדור עומק לארחיפוב הייתה הפעולה הטובה והיחידה שלו בארבעים הדקות ששיחק.

בוקסה 5- לא מפריע לא משפיע, לשחקן מסוגו באמת שקשה להיכנס לקצב המשחק כמחליף.

כן שותף:צ'קאנה.

6 נקודות משבעה מחזורים זה מאזן רע, לצורך ההשוואה, בפעם הקודמת שהיינו בליגת העל צברנו 5 נקודות בשלב הזה, להזכירכם עם קבוצת פח שלא מזכירה במאומה את מה שיש פה כיום.

היכולת הבאמת טובה מטעה כי במבחן התוצאה הקבוצה נכשלת, בטח במשחקי "הבית", סביר להניח שאותן 6 נקודות יישארו כפי שהן גם בתום שני המחזורים הקרובים ואז המצב באמת יהיה קשה עד אנוש.

המשחק מול מכבי תל אביב הוא קרב אבוד על הנייר, בגלל זה ורק בגלל זה, חייבים לשחק את המשחק שלנו ולא לפחד, לא שלושה דפנסיבים, לא מנגה חלוץ מרכזי ולא שיטות נסוגות, לבוא כהפועל רמת גן ולנסות להוציא משהו מהמפגש הזה.

לסיום מילה טובה(ויותר מזה) להנהלה על החלוקה המבורכת של כרטיסים לבתי הספר השבוע, אם מזה נלקט אפילו עוד 20 ילדים להמשך הדרך, המטרה הושגה וחשוב לדבוק בדרך הזו, שבוע טוב!.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

20 thoughts on “נאיבים אחד אחד

 1. מסכים עם רוב מה שכתוב פה חוץ מלקרוא לאיצטדיון ר"ג בית אנחנו משחקים כל העונה משחק חוץ משחק רדיוס. ועוד משהו קטן המשחק הכי טוב בקריירה של ארקין היה במחזור האחרון בעונת 2008/09 בחיפה במשחק חסר חשיבות אבל משחק נדיר מבחינה אישית.

 2. אני מסכים עם כל מילה . פוסט ריאלי ,אם גם כואב, הרבה יותר מהפוסט האופטימי של ירון אתמול. אבל ירון כידוע הוא אופטימי בלתי נלאה ורואה חצי כוס מלאה . בליגה הארוכה שעוד לפנינו אני רוצה שהוא יהיה הצודק ואני הטועה.

 3. הקרב מול מכבי לא אבוד , אנחנו קבוצה טובה שמשחקת כדורגל הכי יפה בליגה צריך להאמין לבוא ולנצח נקודה תאמינו אל תיהיו לוזרים

 4. אני מאמין שביום טוב הקבוצה הזאת מסוגלת לנצח כל קבוצה בליגת העל !אשדוד הספיקה להפסיד לנו 4:0 בגביע הטוטו לפני שהפכה ללהיט של הליגה אז לא צריך לחשוב שיהיו נקודות רק מהקבוצות החלשות בליגה!צריך אופטימיות ואמונה לפני כל משחק.

 5. מילא אני מבין שאתה פסימי לקראת המשחק מול מקקי…אבל משחק בית מול קרית שמונה במיוחד איך שהם נראים (ושלושה ימים אחרי משחק שלהם באירופה)?

  לגבי איתי: סה"כ משחק טוב מאוד ללא טעויות, אבל תמיד אמרנו שבבעיטות מרחוק ואחד על אחד הוא מצוין והבעיה הגדולה זה שליטה בכדורי גובה. גם במשחק הזה כל הרמה וכל זריקת חוץ ארוכה הוציאו לנו את המיץ. אגב לטעמי המשחק נגד בני יהודה במחזור הראשון לפני שנתיים הוא משחק השיא שלו.

 6. כל הכבוד לאוהד שנקרא עזרא,לא מכיר אותו אבל הוא אוהד אמיתי שמאמין תמיד בקבוצה שלו ואופטימי תמיד,עוד 2000 אוהדים כמו עזרא ואנחנו הקבוצה הכי חזקה בליגה רק מהעדוד והתמיכה

  כל הכבוד עזרא מעולם לא שמעתי אותך מתלונן/מתבכיין אלא רק מעודד ותומך
  *******************************************************************

 7. רק מי שאוהד את הקבוצה 30 שנה לפחות ועבר איתה כול כך הרבה יודע כמה להעריך את מה שיש לנו עכשיו והאמת הקבוצה משחקת יפה

 8. לירן אני לא מסכים לדבריך בסעיף 3. חלוץ לא נבחן בתנועה יפה במגרש לא במיקום ולא בשום דבר אחר אלא בהבקעת שערים. נכון שאנטון במשחק נגד נתניה בניגוד לעבר לא סתם התרוצץ במגרש ואפילו בעט לשער חמש פעמים {למסגרת פעם אחת בנבדל}.זה לא מספיק צריך חלוץ!! אחד כזה שלא עושה תנועה ובמקום מיקום טוב הוא מבקיע במיקום גרוע. אין לנו זמן לניסיונות ואין זמן לתהליכי התאקלמות חיבים פתרון במרכז ההתקפה ומהר!!!

 9. איפה רוכשים כרטיסים למשחק נגד מכבי ת"א????
  חייבים להגיע כמה שיותר אורדונים אדומים למושבה
  דרך אגב יש לנו במגרש הזה 100 אחוזי הצלחה 🙂

 10. שרואים את מכה בי חיפה קבוצת האיסלם העלובה
  רואים איזה פיספוס היה לנו נגדם
  נתנו להם יותר מדי כבוד ולכן הפסדנו
  את מכה בי תל אביב מנצחים 100%%%%%%%%%%

 11. מה זאת אומרת פאול חכם, למה אתה מתכוון? (לגבי יפרח)
  עדיין לא ראיתי משחק של אחמד סב… שהוא לא זז ולא עושה כלום. כל המשחק יפרח לא זז ממנו לא נתן לו לנשום!
  טל ברח ממנו כמו מאש….

 12. חשוב מאד שהערב יום שלישי ה 23.10 יגיעו רוב אוהדי הפועל ר"ג
  בכדורגל לתמוך לעודד ולסייע לאימפריית הכדורסל המתחדשת במשחק
  החוץ מול הפועל חוף השרון, המשחק בשעה 20:30 באולם מפעל הפיס
  שבבית יהושע, נסיעה ברכבת של 17 דקות בלבד כאשר צחי+עומר פרימור
  מבקשים מאוהדים רבים להגיע ב 19:25 לתחנת רכבת "סבידור תל אביב
  מרכז" שבמיתחם ארלוזרוב ת"א, ומשם ייצאו ברכבת האוהדים לבית יהושע,
  ניצחון הערב ואנו 3 מ 3 ומוכנים היטב למשחק העונה תרתי משמע מול
  הפועל חיפה המתחרה המרכזית שלנו על העלייה שייערך בשלישי הבא
  ה 30.10 בערב באולם הביתי שלנו "באוהל שם" ר"ג, אז ניפגש כולם
  הערב צעירים ומבוגרים בבית יהושע, פרטים נוספים באתר הכדורסל!!!
  בתקווה לניצחון חשוב מאד הערב וכמובן…מול חיפה במשחק העונה;

 13. אם ארקין חכם הוא קונה את מנגה בלי לחשוב בכלל.
  1- עבור הפועל רמת גן לשנים הקרובות.
  2- בלי קשר להפועל רמת גן, זאת השקעה כספית מעולה, הרי כל מי שמבין
  כדורגל רואה שמדובר בשחקן שאפילו גדול על ליגת העל. מהיר, חזק, בעיטה טובה, אחד על אחד מצויין.

 14. אחרי השיויון ארחיפוב הגיע לחצי הזדמנות , אבל יכול היה להופכה להזדמנות מלאה ולגול, אילו היה מוציא רוחב למנגה שהיה חותך לרשת. הבעיה שארחיפוב מחפש את הגול הראשון שלו בכל מחיר . צריך שפרדי ישים לב לכך ויסביר לו שכאשר יש מצב יותר טוב למי מהשחקנים, שימסור ולא יבעט לשער. הגולים שלו עוד יבוא בהמשך………

 15. חייבים לנצח את מכבי בשבת אחרת אנחנו מסתבכים בתחתית
  ארקין
  ראובן
  אוננגה
  חן
  מעבי
  סידיבה
  בראון
  מנגה
  זנדברג
  ארחיפוב
  בורגיץ

 16. היה כמדומני איזה משחק בעונה שעברה שבו ארקין הציל כדור שכנראה עזר לנו מאוד לעלות ליגה.
  אז אולי זה לא היה במשך כל המשחק אבל מבחינה מהותית זה היה משחק חייו בזמן אמת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *