לפצח את הנוסחה

יציבות, התבססות, הישרדות, תקיעת יתד ועוד הן בד"כ מילים שמתאימות לעולות חדשות בואך ליגת העל אבל במקרה שלנו,של הפועל ר"ג, יהיה יותר נכון להתמקד במשהו שדורות של הנהלות לא הצליחו לפצח- נוסחת ההישארות בליגת העל והפיכתה לבית קבוע.

כי צריך להודות, שהמסע האחרון שלנו לליגה הזו, ובעצם גם המסעות הקודמים, החל מ 1980 לא היו מוצלחים בלשון המעטה, לא השאירו חותם משמעותי, לא הפכו אותנו לחלק מהנוף של ליגת העל, לא יצרו מסורת, לא הגדילו את כמות האוהדים שלנו(שתמיד יראו את הקבוצה כאימפריה) וגם לא גרמו לכל מי שהיה שותף לאותם מסעות להרגיש נוח במגרשי ליגת העל כמו אותה הרגשה שיש לנו כשאנחנו מבקרים למשל במגרשים בליגה השנייה והשלישית.

יציבות, התבססות, הישרדות, תקיעת יתד ועוד הן בד"כ מילים שמתאימות לעולות חדשות בואך ליגת העל אבל במקרה שלנו,של הפועל ר"ג, יהיה יותר נכון להתמקד במשהו שדורות של הנהלות לא הצליחו לפצח- נוסחת ההישארות בליגת העל והפיכתה לבית קבוע.

כי צריך להודות, שהמסע האחרון שלנו לליגה הזו, ובעצם גם המסעות הקודמים, החל מ 1980 לא היו מוצלחים בלשון המעטה, לא השאירו חותם משמעותי, לא הפכו אותנו לחלק מהנוף של ליגת העל, לא יצרו מסורת, לא הגדילו את כמות האוהדים שלנו(שתמיד יראו את הקבוצה כאימפריה) וגם לא גרמו לכל מי שהיה שותף לאותם מסעות להרגיש נוח במגרשי ליגת העל כמו אותה הרגשה שיש לנו כשאנחנו מבקרים למשל במגרשים בליגה השנייה והשלישית.

משחק נגד הפועל עכו ב 2009-10. איך הם מצליחים?

לצד האכזבות בצד שלנו אנחנו עדים לתופעות כמו הפועל עכו, ורמה"ש שעם תקציב צנוע והצלחה ברכש מצליחות להישאר בכבוד בליגת העל בלי להיות חלק קבוע ממאבקי התחתית. תוסיפו להן את מ.ס אשדוד, בני יהודה, מכבי נתניה, הפועל חיפה,הפועל ב"ש, בני סכנין וקרית שמונה ותגלו שכולן מהוות "גוש חוסם" של קבוצות עם סוג של מסורת שיהיה קשה מאד להתמודד מולן בקרבות תחתית, בלי לדבר על בית"ר ירושלים שעשויה לפתוח את העונה עם מינוס תשע ואי הוודאות סביב הפועל ת"א.
כדי לעקוף את הקבוצות האלה ולשרוד בעונה הקרובה, הפועל ר"ג תצרך למצוא את הנוסחה שעבדה בקבוצות צנועות כמו הפועל עכו, קרית שמונה, סכנין ורמה"ש וללמוד מנסיונן הרע של קבוצות כמו הפועל ראשל"צ, נצרת עלית, קרית גת ועוד, כמו גם שלה עצמה, שלא הצליחו להשאיר חותם בליגת העל וירדו בתום עונה אחת בלבד.

משימה עיקרית- למצוא לקבוצה בית

תנאי הפתיחה נוטים לרעתנו כמובן כי בהיעדר מגרש ביתי אמיתי כבר אנחנו בנחיתות.
בעיה נוספת שעמה נצטרך להתמודד היא הסגל שיהיה צנוע מבחינת תקציב ויהיה מבוסס ברובו על זרים ושחקני רכש לצד שחקנים מבוגרים, כך שלבחירת הזרים והרכש תהיה השפעה קריטית על התוצאות ובקבוצה יצטרכו לפגוע בול בבחירות.
דבר נוסף ואחרון שנצטרך לאמץ הוא אופי. ביורו האחרון ראינו איך נבחרת נחותה יחסית כמו יוון מרימה ראש מול קבוצות הרבה יותר פיבוריטיות ממנה ולא מוותרת על שום דבר גם אם העסק נראה אבוד.
בדיוק אופי כזה הוא מה שהיה חסר לנו בקדנציה האחרונה בליגת העל שהיתה משופעת בכסף לצד טעויות. הפעם עושה רושם שאין כסף ואין מקום לטעויות ועל הכל ממונים המנכ"ל ניר כץ והמאמן פרדי דוד שיהיו הקברניטים שינווטו את הפועל ר"ג מבחנה ניהולית ומקצועית.

לניר כץ כבר יש היכרות של שנה בדיוק עם המערכת המסובכת של הפועל ר"ג ולפרדי יש את הנסיון המתאים באימון קבוצות בליגת העל עם פז"מ של שנה במועדון. שניהם התגלו בשנה שעברה כאנשים מוכשרים ופתוחים ולמרות שלא כל הדברים קרו לשביעות הרצון המלאה של האוהדים, אפשר סמן ווי גדול על בחירת מוצלחת של שניהם לתפקידי מפתח אבל גם לצפות ליותר שיתוף פעולה הדדי ופתיחות, כי אם יש משהו שמאד מאפיין אותנו כאוהדים זה הרצון להיות קרובים לקבוצה. קחו לנו את זה ותוציאו למועדון את הנשמה לגמרי.

על נושא האוהדים ושיתוף הפעולה בין הצדדים דשנו כבר הרבה וכל הצדדים למדו להכיר אחד את השני, בעיקר בשלבי הסיום של העונה שעברה שקירבו את כולם. את המומנטום הזה חייבים להמשיך ולעשות עוד ועוד פעולות של שיתוף וקירבה בין הצדדים.

ערב הצגת שחקנים שיתקיים בסמוך לפתיחת העונה באותה מתכונת של ערב סיום העונה באולם זיסמן. יכול להיות נקודת פתיחה טובה עם שילוב של עמדה למכירת מנויים ורתימת האוהדים לתחרות הקבוצה ההוגנת שמניבה לקבוצות ולאוהדים פרסים כספיים מצד הקרן הישראלית החדשה וההתאחדות לכדורגל.

להתראות באימון הפתיחה, ביום ראשון ב 18:00 באיצטדיון בחולון.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

44 thoughts on “לפצח את הנוסחה

 1. הסוד הוא לשרוד בעונה הראשונה ואז להשאיר את רוב הסגל ולחזקו בעוד 3-4 שחקנים טובים,
  היינו שם עם יובל וקוריס שרדנו במשחק המבחן נגד כפר סבא , ואם לא היה הבלאגן עם קוריס
  אז הסגל היה נשאר ברובו לצד 3-4 שחקני חיזוק טובים והיינו יכולים להיות עד היום בליגת העל כמו עכו.

  זה מה שעכו עשו ולכן הצליחו, כך גם רמת השרון שלדעתי תהיה הפתעת העונה

  הבעיה בהפועל ר״ג היא שאין המשכיות
  לוקחים גביע , הולכים 10 צעדים אחורה
  עולים ליגה הולכים 2 צעדים אחורה
  נשארים בליגת העל, אז לא מסוגלים להשאיר את אותו הסגל לצד חיזוק

  זה סוד הקסם

 2. לכל הקבוצות שנקבת יש בעל בית דומיננטי וכריזמתי בדיוק כפי שהיה לקוריס שבשתי שקל ,לחם פרוס ושוקולד השחר השאיר אותנו בליגה ,הקוויאר של ארקין החליש אותנו למידת הרחמים
  עכשיו יש לנו בעל בית בפלקט שמנסה את דרכו של קוריס ,עם לחם פרוס ונקניק
  לאוהדים.אזוייייייייייייי

 3. לאורדון,
  מי שמשלם הוא מקבל ההחלטות.
  לא, אני לא עובד אצל משפחת ארקין ולמען האמת חוץ משלום שלום לא דיברתי עם ניר יותר מדיי.
  מאמין שרוב האוהדים מעדיפים בעל בית לא כריזמטי כמו ניר מאשר בעל בית כריזמטי….

 4. מי שמעדיף בלבית כמו קוריס על פני ארקין הוא אדיוט.
  עם קוריס רצנו למרחקים קצרים והגענו לתחתית. השוק האפור היה מעורב בקבוצה ושחקנים הואשמו ונענשו על חוזים כפולים.

  עם ארקין לעולם לא נגיע למצב הזה ואם הוא ירצה ללכת זו זכותו.
  גם אותי מרגיז השקט התעשייתי הזה והאפטיות שמגיעה מצד הבעלים אבל אני מאמין שהוא לא טיפש ויודע מה הוא עושה.
  אל תשכחו שבינתיים מי שניצל את היותו בעל בית חסר נסיון הם השחקנים שעברו כאן ורובם היו כפויי טובה ותאבי בצע.
  השנה הוא הפיק לקחים ורוצה לנהל את הפועל ר"ג כמו שמתנהלת מכבי נתניה עם כמה אנשים דומיננטים מטעמו.
  ירצה יבוא למשחקים, ירצה לא יבוא.
  אפשר להבין אותו אחרי שנחשף בעיקר לגועל נפש של הכדורגל מבפנים.

  בינתיים אסור להיות כפויי טובה ובטח לא להתגעגע ל"עגל הזהב"
  אל תשכחו מאיפה באתם.

 5. למעלי
  תביא לי בעל בית כמו ויצמן מעכו או ההוא של רמת השרון ואני לא רוצה בעל בית עשיר ולא נעליים

  מה יוצא לי ולך מזה שלמשפ ארקין יש מיליארדים?
  מה יוצא לי ולך מזה שארקין בעורף עד להודעה חדשה אבל לא נותן תקציב שאפילו אפשר יהיה לבנות קבוצה ראויה שלא לדבר על טובה?
  מה יוצא לנו מזה שארקין השאיר את פרדי וניר כץ המסכנים לדאוג למועדון עם תקציב של 5 מיליון שח לשחקנים ועוד תקציב למסביב של פרוטות במושגים של ליגת העל?

  תן בעל בית עם קשרים בעולם הכדורגל שחי ונושם כדורגל ונמצא בקשרים עם ספונסרים ועם בעלי ממון, ותאמין לי שיש אחד או שניים כאלה, ולא לא קוריס… שיוכל להרים את המועדון או אם לא להרים לפחות שנדע שיש מישהו בראש המערכת שרוצה ולא עושה טובות והנשמה שלו נמצאת במועדון,

  או שאתה לא יודע ממש את המציאות או שאתה נאיבי
  לך תשמע מה מצב המועדון אחר כך תלמד עובדות

  מחלקת נוער עוד לא יודעים מה יהיה מי יאמן ואיפה תתאמן
  בוגרים עוד לא סגרו עם מרבית השחקנים
  רוצים לקצץ 30% ממשכורות השחקנים
  שבוע לפני פתיחת האימונים עוד לא ידעו איפה מתאמנים
  מחנה אימון בן 7 ימים באוסטריה במקום 11-12 יום כמו בדרך כלל
  פרדי שובר את הראש איך הוא מציב סגל לליגת העל
  ועוד ועוד

  בימים החשוכים של בעלי בית לא מוצלחים בלשון המעטה המצב היה הרבה יותר טוב מהמצב כרגע

 6. הכל טוב ויפה
  אבל ארקין הוא לא בעלים הוא כרגע ספונסר או לפחות כך זה מתנהל
  ולא נראה שארקין בעצמו יודע מה יהיה בעוד חצי שנה
  כך שלהגיד הוא חכם ויודע מה הוא עושה זה 50-50

  למה הוא לא מודיע לנו האוהדים מה התוכנית שלו?
  למה אנחנו צריכים לשמוע חצאי מילים מתוכנית רדיו אצל אופירה אסייג???
  מישהו מאיתנו הזיק לו ? פגע בו?

  תאמין לי שלפי המצב כרגע אנחנו תוך שנה שנתיים מפורקים
  אם לא מזיז לו עכשיו אז לא יזיז לו אחרי שנרד ליגה תאמין לי.

 7. אני מבין את המודאגים ובהחלט נמנה עליהם ולא על קבוצת הרגועים שסומכים על ארקין בכל מצב.
  קבוצות כמו רמת השרון ועכו, שיש להן בסיס טוב יותר מאיתנו מהשנה שעברה, מחפשות חיזוק בנרות וכבר החתימו שחקנים משמעותיים ומנוסים.
  אני מבין ומסכים לנטייה לא לשלם סכומים מופרזים לשחקנים ישראלים מהדרג השני, אבל קשה להאמין שבאמת פרדי דוד מסוגל להביא בעונה אחת 4 או 5 זרים איכותיים.
  קבוצות שמצליחות עם זאים מצליחות מקסימום לפגוע ב-2 או 3 זרים, שלא לדבר למשל על הפועל ב"ש בעונה שעברה, שניר קלינגר נפל בכל 4 הזרים שהביא.
  אם אכן עיריית רמת גן תעמוד בהבטחה שלה להעמיד לקבוצה את התקציב הגבוה ביותר אי פעם (2.5 עד 3 מליון ש"ח), יחד עם התקציב מהטוטו והטלויזיה, מספיק שארקין יביא 5 מליון ש"ח מהבית כדי שיהיה לנו תקציב סביר להתמודד בליגת העל.
  אני לא רוצה להיכנס לכיס של אף אחד אבל 5 מליון ש"ח עבור ארקין זה ריבית חודשית על הכסף ששוכב אצלו בבנק כתוצאה מההצלחות המדהימות של מורי ארקין בשנים האחרונות, הצלחות ששמחתי מאד לקרוא עליהן בעיתונות וחשבתי שאם יש משפחה שמגיע להם להצליח, זאת משפחת ארקין, על תרומתה הרבה לקהילה ועל הענווה והצניעות שלהם.
  ולמרות הדאגות, בשום פנים ואופן אי אפשר לבוא אליהם בטענות כאשר אנו יודעים את האמת, אין באמת אלטרנטיבה טובה יותר. אם משפחת ארקין לא היתה לוקחת את הקבוצה לפני שנתיים, היינו עכשיו מתכוננים במרץ לעוד עונה בליגה א'.

 8. מתי עיריית רמת גן הבטיחה 2.5-3 מיליון שח?
  היא הבטיחה 2 מיליון
  לגבי הארקינים לאף אחד אין טע ות לכך שעזבו,
  הטענות אליהם הם בכך שהיו חייבים וצריכים לאחר שסימנו מטרה לעלות ליגה להציב תקציב וקבוצה מתאימים לליגת העל,
  אי אפשר לבוא ולהצהיר הצהרות לפני שנה ושנתיים וכאשר מגיעים לבאר בועטים בדלי,
  אם היו בעלי קשיים כלכליים אף אחד לא היה כועס.
  אבל ברגע שזה בגלל האלימות אני חושב שהיו צריכים להיות חזקים יותר ולעמוד עם הרגליים האחוריות יציבים יותר ולעמוד בהבטחה שלהם להציב קבוצה ראויה.

  אם כולנו היינו יודעים שזה יהיה המצב , לא היינו רוצים כל העונה שעברה לעלות ליגה והיינו נגד עלייה
  כי לעלות ולהתבזות פעם שנייה תוך 3 עונות זה מצב שירסק את המועדון ואת שמו,

  לכן אם משפחת ארקין רוצה לא להיות בכדורגל היא יכולה גם מרחוק או בתור ספונסרית רצינית תוך כדי שישימו נציג (ניר כץ) להציב קבוצה ראויה ולגטימית.

  כל ההודעה שלהם והעזיבה שלהם והמהלכים שלהם לא נראים הגיוניים ולא נראה שזה האלימות
  יש דברים מעבר לאלימות.
  אז או שתודיעו לאוהדי הקבוצה המסורים וההגונים מדוע עזבתם באמת תוך כדי הודעה רשמית כאן לאתר או ערב בוינטר כמו שנעשה לפני המחאה, או שתתנו תקציב ראוי, או שתמסרו את הקבוצה לאנשים שמתענינים בה , ויש כאלו .

  אבל לא יכול להית שאוהדים רצו עונה שלמה למשחקים בצפון הרחוק והדרום הרחוק בשבתות ואמצע שבוע כי ידעו שאם עולים תהיה קבוצה ראויה וטובה כמו שאמר ארקין , ובסוף הארקינים יורקים לנו בפרצוף אחרי שעלינו, יש פה משהו לא ראוי ולא יפה ולא מכובד .

  זכותם לעשות הכל גם לעזוב, אבל אם הם עזבו כי פחדו על התדמית שלהם (כך אמר ניר בשידור אצל פיני גרשון ברדיו) אז היום בהתנהלות שלהם ובאי הודעה מסודרת באתר כאן או הרשמי לאחר 3 חודשים , ובמתן תקציב זעום לקבוצה, ובקיצוץ 30% משכר השחקנים , הם לדעתי נפגעים הרבה יותר בתדמית שלהם ואיתי חושבים כך רבים.

 9. שישחררו את הקבוצה! אין כלום כולם מוזמנים לראות את הסגל באימון הפתיחה מיסכן ניר כץ.

 10. יום ראשון נגיע לאימון ונראה מה אנחנו שווים.
  הקהל שלנו לא טיפש.
  100 ימי חסד לקבוצה יספיקו בוודאות לראות אם נשארים או יורדים

 11. ושוב אני אומר לכל הציניקנים שנעלמו לשנים וחזרו בתקופת קוריס ליציע.
  איפה הייתם 14 עונות כשהייהו 200-250 ביציע?
  הרוב הוחזר בתקופה שהיינו בעונה ראשונה בלאומית בתקופת קוריס נעים,הזכרון שלכם קצר.
  עלינו ממקום 4 ונשארנו בליגת על,ארקין לא מבין ולא מחובר לכדורגל ,אינו מסוגל
  לעמוד בלחץ הפסדים ,אין לו את החוט שדרה לעמוד בלחץ להצלחה דקה 90,
  כשעולים ליגה מקזזים גם שחקנים ותיקים לא מתאימים ,איך זה יתכן ששחקנים שלא מתאימים לליגה לאומית תחתית יתאימו לעל?עוזרי מאמן למכביר.!

 12. ל- 16.16 על המענה לאלעד.
  מסכים איתך בכל.
  ארקין הציל את המועדון.
  ארקין סימן מטרה- ליגת על. לא האמנו אבל היינו כשצריך.
  המטרה הושגה.
  ארקין לא מסביר ולוקח 6 צעדים אחורה.
  עכו הצליחה בגלל מאמן ובחירת שחקנים. לא בטוח שתיהיה המשכיות. החוזקה שלה- אצטדיון חמוד.
  רמת השרון. שהבעלים שלהם ישאר אצלהם יחד עם ראש עירם. לא נראה לי שיגיעו רחוק אבל יהיה מעניין לפגוש את פרננדז.
  נתניה..מועדון עם התנהלות לתפארת. דוגמה ראויה.
  ואנחנו? אחרי ה 30 אחוז..וחיפוש זרים ומחנה אימונים מקוצר..מקווה שנראה סגל כמו שצריך…בלי ניסוי ותהייה….
  ושני דברים הכי חשובים לעונתנו הקרובה בעל:
  1. ניר כץ- תתחיל לעבוד על איצטדיון.לבדוק. לברר, בית"ר ר"ג ועוד. מלחמה.שווה 15 נקודות בעונה.
  2. חיבור הנהלה אוהדים…2/3 עונה שעברה היה גרוע העניין הזה..הפינאלה הייתה מיוחדת. המשכיות הכרחית. החייאת עמותת האוהדים ועבודה משותפת עם ניר כץ, פרדי ושות'…שווה 10 נקודות בעונה.לפחות.

 13. מי שרוצה מוזמן לקחת את הקבוצה, כולם חזקים בדיבורים אבל לא יכולים לשים שקל- תמיד ידעתי לדבר זה קל השאלה מה אם לעשות?

 14. לספקולנט הלקקן
  ארקין חזר לנקודת פתיחה כפי שקיבל את המועדון,ליגת על.בוא ונראה אם תושפל
  העונה בזכותו או תפרח?
  אין מצב שתקזז לשחקנים 30 אחוז ולא תתן להם בונוס למוטיבציה תמורת מיקום
  בסוף עונה לדוגמא.
  מקריאת רוב תגובותיך ניתן להסיק שאתה אחד מהקומנדו אך לא ילד

 15. לאלמוני לידיעתך יש אנשים שרוצים לקחת את הקבוצה וארקין מסנדל את המהלך
  לפני שאתה כותב שטויות תחשוב שיש אנשים שיודעים יותר טוב ממך דברים
  אז אל תקשקש יש אנשים עם כסף שרוצים וארקין לא רוצה אלוהים יודע למה הבן אדם לא מוכר את הקבוצה

 16. בושה שאין שום כתבה על הקבוצה בשום אתר אינטרנט
  כאילו לא עלינו ליגה שום שחקן לא מועמד
  בזמן שבכל הקבוצות מתחזקים הקבוצה תשחק עם השחקנים
  של שנה שעברה שאפילו לליגה לאומית לא מתאימים
  ועוד רוצים שאנשים יקנו מנויים פשוט בושה

 17. איזה אנשים רוצים לקנות ? מי אתה נו תרשום שמות אל תבלבל את המוח סתם- עומדים בתור

 18. ישנם אנשים שנפגשו עם ארקין והוא לא מסתיר זאת הוא דיבר ברדיו על זה. כרגיל הוא לא יודע לקבל החלטות הוא סירב להם.הרצון שלו היה לא לעלות בכדי לא להשקיע ואגב זו זכותו המלאה.אבל שיפסיק לעבוד עלינו . במועדון הזה תחתיו חוץ מכסף בזמן אין כלום! תרתי משמע!! אין איצטדיון,אין מתקן אימונים כאשר השיקמה מחכה לחתימה שנה,אין השקעה במחלקת הנוער,אין כלום בבוגרים. היום אני קורא במעריב ש 14 שחקנים יגיעו ו 10 שחקנים שןחררו.עדיף קבוצה צנועה אך אמיתית על נוער ללא בעלים שכל שני וחמישי בורח!!! אני לא אסלח על הבריחה לאחר לוד בטענה על המכות. מישהו צפה בסיום משחק האליפות בדרבי כדוריד? שם היו מכות ואף בעלים לא נטש. אנחנו אוהבים מנצחים ולא מפסידנים….

 19. וחוץ מזה יש הבדל מהותי הקבוצה למכירה לבין הקבוצה למסירה! ובגלל שהיא למסירה שימסור ויעמוד בהתחיביות שלו ותו לא.

 20. זכרון קצר חברים.
  אם לא הגול של צ'קאנה הרי השנה שפרדי דוד הדריך את המועדון הייתה יכולה להיות הבושה הכי גדולה של מאמן בליגה הלאומית.
  בליגה שרובם רוצים להישאר בסך הכל עלינו בקושי עם תקציב פי 5 מכל הקבוצות.
  פרדי זה כשלון גדול. איך אפשר להגיד עליו שהוא בחירה ראויה ? איך ?
  ניר כךץ זה פקיד שלא מכיר בכלל את המועדון ולא אוהדיו ולא שחקני עבר וככה הוא מתפעל את הצמועדון.
  ניר ארקין הביא כסף וזהו. אין נשמה.
  מי שמתגעגע לקוריס הוא דביל מצוי. הוא הכניס את הקבוצה למצב של פשיטת רגל. זה מה שאתם רוצים ? לקנות שחקנים בלי הבחנה ואז לעלות ליגה ולהגיע לפירוק ?

 21. בינתיים ניר ארקין עומד בהבטחתו לא לנטוש את הקבוצה ולראייה יש מי שמעמיד ערבויות בבקרה התקציבית לעונה הבאה.
  אנחנו עדיין לא יודעים מה מבשלים לנו מאחורי הקלעים, אבל החששות של כולנו הן מעוד עונה שתסתיים בירידה כואבת שתוכרע כבר בתום הסיבוב הראשון (איתי ארקין יגע בכדור בעיקר כדי להוציא אותו מהרשת בייאוש).
  אני לא כל כך מאמין לזה שיש אנשים רציניים בעלי יכולות כספיות שפנו לארקין על מנת לקבל את הקבוצה וחושב שארקין שאר באמת מתוך מחוייבות שהקבוצה תוכל לפתוח את העונה.
  אבל, עדיף בכלל לא לפתוח את העונה מאשר להגיע למחזור הראשון מדוכאים וחסרי ציפיות.
  במציאות הנוכחית בכדורגל הישראלי, גם בליגה של 14 קבוצות, הפועל רמת גן היתה יכולה להיות בקלות ואני מדגיש בקלות, מועדון לגיטימי בליגת העל, עם קצת יותר מחוייבות והתלהבות של משפחת ארקין.
  מציאות שבה יש בליגת העל קבוצות כמו רמת השרון ועכו, מציאות שבה שתיים מ-4 הגדולות נראות כרגע כמו בית קברות (הפועל ת"א ובית"ר שמן הסתם בסוף יעמידו קבוצות אבל זה לא מה שהיה), מציאות שבה שחקנים ישראלים רבים משחקים מעבר לים בליגות הרומנית, פולנית וקפריסאית, זאת מציאות שבה הפועל רמת גן היתה יכולה לתפוס מקום של כבוד בליגת העל, אם רק המינימום שבמינימום מהיכולות של משפחת ארקין היה מוקדש לכך.

 22. לזה ששאל, אני מניח שבעשרה כלולים גם אדריאן ואסולין, אכן אורן ניסים גם שוחרר ובדרך לחתום בעפולה, קסאני(צריך כנראה ניתוח) וממאדו בעמדת המתנה עד שדברים יתבהרו אבל אם הכל יסתדר הם לא יהיו בקבוצה בעונה הבאה, כמו כן תמיר רבאח שרשום בסגל הבוגרת, יושאל לעונת השתפשפות בליגה הלאומית.
  יש מספר שחקנים שמתנדנדים(שלא היו דרך קבע בהרכב הראשון) אך למיטב ידיעתי עדיין לא קיבלו הודעת שחרור רשמית לכן לא ארשום את שמם, זה לא ראוי.

 23. לירן למה אין קול ואין עונה? אולי שווה לראיין את ניר כץ או פרדי? שנשמע ממקור ראשון מה קורה בקבןצה. אני מבין ממישהו שארקין נעלם! אולי ארקין שיספק תשובות

 24. וזה בדיוק מתאים למה שקורה כרגע בקבוצה
  בעיירה יהודית היה סופר אחד שלא הצליח לכתוב ומכור את ספריו והגיע לפת לחם
  החליט במעשה של יאוש להיות שדכן אחרי מאמצים רבים הצליח לשדך בן שתי משפחות שלא היה להם גרוש בתחת.והוא ביקש שימצאו משהו לתת לו כדמי שידוך .הראשון מצא מטבע עתיקה בבית ועשתה נס היו מגיעים יהודים משלמים לו ומנשקים את המטבע למזל השני מצא ביער קופסא עם טבק מבית המיקדש היו מגיעים אליו יהודים משלמים להריח והמזל הגיע אליהם בא השדכן אל המשפחות ורצה את שכרו אמרו לו
  אתה יכול לנשק ולהריח ממך לא ניקח כסף שבוע טוב

 25. אם הכל יסתדר ממאדו וקסאני לא יהיו בקאדר
  פעם שניה שזה נאמר מישהו מבין מזה משהו?

 26. 15 שחקנים באימון הבכורה????

  זה מלמד על מצבה הגרוע של הקבוצה

  ארקין תתעורר, אנחנו הולכים להיות שוב מושפלים כפי שקרה לפני שנתיים.

  האם לילד הזה התפללת כשלקחת את הקבוצה בקול תרועה רמה?

  מי יגן על איתי במשחקי ליגת העל שלא יחטוף רביעיות וחמישיות, אני?יהורם איתן?אילן ברק? יוסי עוז? מי?????

 27. לראש הממשלה, זה אומר שאם יהיה תקציב נרחב לזרים טובים יותר(שחסר כרגע) אז יוותרו עליהם, אם יאלצו לחפש אלטרנטיבות זולות יותר יתכן ויהיו שינויים וממאדו יישאר, קאפיש?

 28. בואו נודה על האמת ניר ארקין הוא אדם חיוור ולכן גם עתיד הקבוצה הוא חיוור.
  ברקע שלי מספיק להתבונן איך ניר התנער מהפועל, או יותר נכון איך ברח כמו חייל משוקולד, בראיון הטלביזיוני שאחרי לוד כדי לדעת שהוא חיוור. מקווה שיעשת וידמה לאביו, אבל כרגע הוא מאוד מאוד לא.
  ננסה למצות מה שאפשר, אבל אנחנו בבעיה ורק נס (טביב ?) ישאיר אותנו בליגת העל.

 29. ארקין פשוט עושה מבחן אומץ.
  לשחקנים,
  לצוות,
  לאוהדים
  ןלעצמו.
  פשוט לראות איך הקבוצה תסתדר בכאילו כשהוא איננו, כלומר בתקציב מינימום כשמשפחת ארקין ממש תורמת בצנעה.
  עיריית ר"ג נותנת 2 מיליון.
  מהגופים הקשורים לכדורגל מקבלים כ-5.5 מיליון.
  כרטיסים ומנויים יהיה כמעט מיליון.
  מח' הנוער ובית הספר לכדורגל ישלמו כמעט את עצמם (יש מועודנים רבים שזה המקום הכי ריווחי במועדון).
  עיריית גבעתיים ישלמו עבור מים וארנונה בבית שרת פלוס טיפוח.
  עיריית ר"ג מחזיקה את המגרש בספארי.
  עיריית ר"ג עוזרת במימון וינטר או האיצטדיון.
  קצת מספונסרים חיצוניים והפעם ניר כף יהיה חייב למצוא כמה כאלה חוץ מאבי סופר שאותו אנחנו כולם אוהבים.
  אולי גם קצת הכנסות מהשאלת שחקנים לקבוצות אחרות.
  זהו.

 30. לא קאפיש בכלל. יש מי שיודע דברים ויש מי שלא.
  אז מי שיודע או חושב שיודע זורק קאפיש.
  הרי כל הזמן אומרים לנו שלא יהיה תקציב נירחב לזרים
  ואפילו עם בוקסה עוד לא חתמו אז מי שיודע קאפיש
  ומי שלא לא קאפיש בכלל, קאפיש?

 31. אני אעדכן אותך שלא רק בוקסה לא חתם אלא עוד שחקנים, זה טיבו של מו"מ.
  מה לעשות שיש מציאות חדשה בקבוצה העונה וכולם יצטרכו לבוא לקראת המערכת.
  בניגוד למה שרשמת, התקציב הדל שכן ישנו, אמור לשמש בעיקר למסכת הזרים, הבעיה היא שאין טעם להביא משם שחקנים בינוניים והמאמן(בצדק) לא רוצה להתפשר בנושא הזה.
  מה, עוד פעם ניפול על בבישקובים למיניהם או זולטן קישים שלא יכולים לשפר את רמת הקבוצה?.
  זה ידוע,ברור ונכתב פה מספר רב של פעמים בחודש האחרון שהמטרה המוצהרת היא להביא חמישה זרים חדשים, כל אחד יכול להבין(קאפיש) מזה שקסאני וממאדו לא בתוכניות באופן כללי אלא אם כן לא יוכלו תקציבית להביא משהו טוב מזה.

 32. בתכל'ס אין מצב למצוא 5 זרים טובים. הצלחה עם 1 זה לא רע, הצלחה עם 2 תיחשב להישג, הצלחה עם 3 תיחשב להישג טוב. יש הרי סיכוי שגם מי שיחשב לזר טוב לא יצליח אצלנו בגלל כל מיני סיבות כולל אובייקטיביות.
  לפיכך יש להניח שקסאני וצ'אם ישארו אלא אם מישהו ירדם בקבוצה והם יברחו בעצמם.

 33. צודק, אני לא זוכר קבוצה בכדורגל הישראלי שהצליחה לפגוע בכל חמשת הזרים שלה וזה כולל את חיפה ומכבי תל אביב עתירות התקציב, היחידה שהתקרבה אולי לזה הייתה בית"ר של בואטנג, אלוורז, קאלה בשער, רומלו בחוד וג'וניור ויזה בעונה היחידה הטובה שנתן בארץ.
  גם קרית שמונה פגעה בול עם שלישיית זרים מעולה, מטוביץ', סולארי וגרזיצ'יץ'..
  מצד שני אתה יכול לראות קבוצה כמו עכו עם תקציב של שקל ורבע, פוגעת אשתקד בול בזרים כמו ספוביץ', פלצ'וק ודוידוב ובעונה שלפניה גם עם ג'קו עראפת ואתה מבין שאפשר עם המון עבודת סקאוטינג נכונה, להביא זרים טובים.
  קסאני כמו שפרדי גם אמר, זקוק באופן כללי לניתוח אחרת הוא חשוף לפציעות רבות כפי שקרו לו בעונה שעברה פעמיים, את ממאדו אני באופן אישי הייתי משאיר.

 34. לאורדון כותב…לא מבין מה אתה כותב ואולי תקרא לעצמך אורדון לומד לקרוא.
  ומה זה קשור מי אני. מה לא נראה לך נכון במה שכתבתי ?
  לירן, תסכים שאין טעם במחנה אימונים עם חצי סגל. ולמה שממאדו וקסאני לא יחפשו וימצאו מהר מאוד קבוצה, גם בליגת על?
  ולמה הסודיות הזו כאילו מתבשל לו איזה תבשיל מהמם שכל מה שחסר זה ההפתעה להביא אותו לשולחן?
  אי אפשר להיות בערך כמו כולם?
  מה שעושות עכו , נתניה, רמת השרון, בני יהודה לא מספיק טוב בשבילנו, בשביל ארקין.
  מתחיל לעצבן הילד הזה.
  ולמה ניר עושה דווקא? למי?
  ולמה הניר השני..כץ..מתנהג כאילו הוא במוסד או בשב"כ?
  יללה, לחזור לנורמליות.

 35. לא נשמע לי הגיוני ששחקנים זרים 5 ברמה הכי גבוהה שיש ישתלבו במדינה
  ולא רק כיכולת מקצועית
  מה עם התרבות,מעגל חברתי,משפחה ואשה עם געגוע אירופאי ?
  אורדון בטריבונה תסדר אותם בחיבור לאוהדים?קרלוס יחנוך אותם בתקווה שהם
  דרום אמריקאים?או שיצמידו אוהד לכל שחקן להוקוספוקוס?
  ארקין אזווווווווווי,מה השתבש לך במוח?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *