חסרי תכלית

אז החזקנו בכדור 80 אחוז מהזמן,מה זה שווה אם בסוף באה העקיצה שגורמת לנו להפסד בכורה וללא מעט חשש לקראת הדרבי הקרוב,ומתי כבר נבקיע גול במחצית הראשונה?מתי?
לירן דורף מסכם את הפסד הבכורה של הפועל ר"ג נגד מכבי הרצליה

צילום:לירן דורף אתר דאבל פס

אז החזקנו בכדור 80 אחוז מהזמן,מה זה שווה אם בסוף באה העקיצה שגורמת לנו להפסד בכורה וללא מעט חשש לקראת הדרבי הקרוב,ומתי כבר נבקיע גול במחצית הראשונה?מתי?

בדקה ה-90 הגיעה ההזדמנות הממשית הראשונה של רמת גן,כן כן בדקה ה-90 כשאסולין בעט לרשת החיצונית מקרוב,עד אז זכינו לראות את האדומים מחזיקים בכדור בסביבות 80 אחוז מזמן המשחק,מה הנעת הכדור הסתמית הזאת נותנת?רק לפרדי הפתרונות,מה שבטוח שמצבים ליד השער היא לא נתנה,אז נכון,יש ימים כאלה וזהו משחק ליגה לאומית טיפוסי של עקיצה אחת קטנה,אבל בלי לשים לב הצמרת מעט בורחת וחשוב מכך,הקבוצה חזרה ברוורס למחזור הפתיחה של העונה מבחינת יכולת.

על ההגנה אין לי שום מילה רעה לומר,ארקין יכל אולי לצאת מהר יותר ולגבור על זרוס בכיבוש השער אבל זה לא גול של השוער,הוא גם הציל גול בטוח בחצי הראשון ולא הוא היה הבעיה.
עוז היה מצויין,פשוט משחק שיא שלו אבל אז הוא חלם,איבד לרגע את זרוס והפסדנו את המשחק,בן סימון היה סביר,שום טענה,כמו גם למגינים,תמיר פשוט ביכולת טובה מתחילת העונה ואתמול בשתי סגירות אלכסוניות נהדרות הוא גם הציל שערים,בלסטרה מגן סביר ולא מעבר,זו יכולתו ואין מה לבקש יותר,מתישהו הוא יחזור לספסל כשכל הפציעות יסתיימו להן.

הגענו לבעיה המרכזית במשחק אתמול,הקישור.
פול קסאני שחקן לא רע,באמת,הוא עובד על המגרש,מתזז,מוציא גם כדורים אבל הוא לא ניחן בראיית משחק ולעיתים מתקשה למסור פס פשוט,זו בעיה קשה,במיוחד לאור העובדה שהוא אמור להתחיל את התקפות המעבר.
במבי קיבל את ההזדמנות בהרכב ולא הראה שום דבר מיכולתו האמיתית,לקה במסירה האחרונה ולא היה מספיק פעיל,אז נכון שהוא התחיל את העונה הרבה אחרי כולם(בקרה ופציעה),אבל ימי החסד נגמרו להם.
על בוקסה אין מה להרחיב,פושר כהרגלו,בדיוק כמו כל משחק מפתיחת העונה,כנראה הוא הפרה הקדושה של פרדי מכיוון שהוא אמור להיות עושה המשחק שלנו,והוא עושה הרבה דברים,אבל בטח לא את המשחק,כמו שחמו ירד אמש לספסל(ובצדק),לא יקרה כלום אם גם בוקסה ינוח קצת.
אגב רק דוגמא להמחיש כמה בוקסה היה לא מרוכז אמש,פרדי עשה חילוף והוציא את במבי,השלט הראה את המספר 10 ובוקסה כבר רץ לעבר הספסל רק כדי להבין שהוא בכלל מספר 20…
קרלוס עובד על המגרש,אין תלונות לגבי זה,אבל משהו לא מתחבר שם,הוא נתן משחק ענק נגד אום אל פאחם,אבל חלה ירידה תלולה בשני המשחקים האחרונים,ועדיין למרות זאת,הוא היה הכי פעיל במגרש,זה אומר הכל…אגב גם המעבר לעמדת המגן לא ממש עזרה,אני מבין את הכוונה של פרדי בחילוף הזה,אך הוא חשף את ההגנה והגול התחיל מסגירה לקוייה של קרליטו שפתחה את כל האגף.
ממאדו שחקן עם המון פוטנציאל,כבר אמרנו לא פעם,אבל הגיע הזמן שיפסיק ליפול מכל טיפת מגע,אתמול ספרתי לפחות שמונה פעמים שהוא נפל,אם בצדק או לא,שום שופט לא ייתן לו את כל השריקות,הגיע הזמן להתחיל לשחק ולא בתיאטרון.

צילום:לירן דורף אתר דאבל פס

פרננדז נפצע מוקדם מאוד ולא היה ממש פעיל עד אז,אסולין שנכנס במקומו בכלל לא נכנס למשחק וגם עליו לא נרחיב.
לגבי פרדי,לדעתי איחר מאוד בחילוף של פרץ שהיה חייב להכנס בהפסקה,בנוסף אסולין היה צריך לפתוח,במיוחד אם פרננדז לא היה כשיר במאה אחוז,ומתי לעזאזאל נראה 11 קבועים רצים בהרכב,ניסויים ניסויים אבל אנחנו כבר עמוק בתוך הליגה.
אז בסדר,יש ימים כאלו שכלום לא הולך,אבל הקבוצה חייבת לייצר מצבים ולהניע את הכדור לחלק הקידמי מהר יותר,לא קרה כלום,נרים את הראש וננצח את הסגולים,כי זה באמת מה שחשוב כרגע.

ציונים:ארקין 5.5-לקח גול בטוח חצי ראשון,יכל אולי להגיב מהר יותר ביציאה לעבר זרוס,לא הוא הבעיה.
בלסטרה 5-לא מריח לא מסריח.
יפרח 6-אם לא היה חולם בגול,היה לו משחק מושלם מול האקסית.
בן סימון 5.5-משחק סביר פלוס לבלם המאולתר,סך הכל אין טענות אליו.
בן עמי 6-ממשיך בכושר הטוב מפתיחת העונה.
קסאני 5.5-אם רק היה יודע למסור פס כמו בן אדם.
טל מאיר 5-פושר למדי,ממשחק הבא אין רחמים.
בוקסנבאום 5-מנוחה לא תזיק לו,עדיין לא הגיע העונה.
צ'קאנה 5.5-גם יום פושר אך כשמנתחים את כל מה שהקבוצה עשתה,הוא היה מהיותר סבירים.
ממאדו 5-מספיק כבר ליפול כל חמש דקות,חייב להיות יציב ביכולתו.
פרננדז-אסולין -4-פשוט בגדר נעלמים,האחד אולי מחוסר דקות והשני כאילו לא עלה מהספסל.
כולם בראשון הקרוב מגיעים לוינטר וצובעים אותו באדום,נצחון הוא לא בגדר רצוי אלא בגדר חובה!.

צילום:לירן דורף אתר דאבל פס
צילום:לירן דורף אתר דאבל פס

תגובות מהפייסבוק

תגובות

9 thoughts on “חסרי תכלית

 1. הרכב להכח : ארקין , יפרח , טל חן , בן סימון , בן עמי , חמו , בוקסה , פרץ , צקאנה , אסולין ומאמאדו . אם פרננדס היה יכול לשחק הייתי כמובן שם אותו ומשחק עם שלושה חלוצים , ואמרתי צ'קאנה רק בגלל שהוא יודע להילחם ויודע מה זה יריבות ושחקנים כמוהו חייבים לשחק בדרבי ..
  זו דעתי ..
  ובקשר לבוקסה – אסור להוריד אותו לספסל בדרבי הקרוב .. נכון הוא פושר מינוס אבל מה נראה לכם שהוא לא רוצה ? לא מנסה ? הוא צריך בדחיפות לחזור לכושרו הרגיל אבל בכל זאת זה בוקסה והוא העדיף להישאר אצלנו מאשר ללכת לליגת העל .. וזה לא שיש לנו יותר טובים בספסל .. במבי עאלק
  יאלה הפועללללללללללל מפרקים את הכח !!

 2. שני תיקונים קטנים: חמו לא הוצא אלא הוכנס.לגבי החילוף של בוקסה השופט הרביעי הניף שלט עם 20 ל 203 שניות, בוקסה ראה והתחיל לצאת, השופט הרביעי תיקן את הטעות. ולגבי הפרשנות….. אני מסכים שצריך לנצח את הכוח.

 3. לספקולנט,לא רשום שבשום מקום שחמו הוצא,אם רשום הכוונה הוצא מההרכב ובצדק..
  אני לא ראיתי על השלט מס 20 אבל אם אמרת אז אמרת..
  אופק,ברור לי שבוקסה רוצה,אפילו יותר מכולם,אבל שלא הולך אז לא הולך,אולי שינוי מערך ותפקודים יעבדו יותר טוב בדרבי.

 4. לאחר 5 מחזורים מתברר שיש לנו קבוצה עם יכולת להשארות או אמצע טבלה,כך לא עולים ליגה,מי שחווה את עונת 2007-8 יודע על מה אני מדבר,הכישרונות נשארו על הנייר,האשלייה אחרי פחם ורעננה התפוגגה,הדרבי הוא המוקש של כל העונה,הפסד או תיקו ביכולת דומה להרצליה ונגיד ביי ביי לליגת על.
  שנה טובה ומבורכת

 5. חלוץ כמו ממאדו צריך שומר ראש בין המשחקים(משהו לא טוב כנראה שלא שייך לכדורגל קורה אצלו)לא נופלים במשחק מכל שעול של מגן ובטח שלא נופלים שפוגשים בכדור. פראדי דוד נתן לו קרדיט שלא הגיע לו.בעמדה שלוחייב שחקן יציב ולא גרוגי!!!

 6. זה לא זה בינתיים, קבוצה בגרושים מנצחת את הפועל רמת-גן. יש הרבה חומר למחשבה לצוות המקצועי. יחד עם זה ניצחון בדרבי על הסגולים יביא הרבה קורת רוח לאוהדים ובטח לשחקנים. יום ראשון כולנו בוינטר!. הפועל קבוצה הרבה יותר טובה!

 7. ללירן,
  עזוב קטנות. כתבת "ירד אל הספסל".
  אני לא מאמן , לא הייתי ולא רוצה להיות. בסה"כ ראיתי מאות ואלפי משחקים בארץ ומהעולם והקשבתי ללא מעט פרשנויות.
  מכבי הרצליה היתה הקבוצה הראשונה שלא פחדה מאיתנו ועכשיו המסר יעבור לשאר הקבוצות…השד לא נורא. לא צריך לבזבז זמן מהדקה ה- 12 (רעננה) ולא צריך לשחק על תיקו..אפשר לנצח. זה דווקא ישחק לטובתנו.
  וכמה מילים על שחקנים…מאמדו..לדעתי שחקן מצויין שנחת בליגה שהוא לא רגיל אליה. בליגה הזו משחקים קרוב לרגליים וחזק, לא כל כך דומה לליגת העל ולא כפי שמשחקים מהמעט שראיתי..בסנגל. הוא גבוה, צעד גדול שמשאיר די מהר את שחקן היריב שקרוב אליו מאחור עם ברירה להוריד אותו לדשא.במרכז צפוף והמצבים עובדים לרעתו, צריך לראות ולשמור על הכדור מ- 360 מעלות.בצד ימין הגזרה מצטמצמת ל 180 ….פחות לחץ ויותר מרחב תנועה קדימה. בכל פעם שממאדו תופקד בצד ימין אטו שיחק לרגעים בצד ימין..הוא היה גדול, בתנועה ובמסירות מדוייקות.
  בוקסה חייב לשחק מאחורי החלוצים כקשר קדמי ורק שם. אופיר חמו ופול קסאני כקשרים אחוריים…אבל לא ביחד..אז הם יוצרים מצב של כאילו 3 בעלי בית , צפיפות במרכז והמשחק מתחרבש. עומר פרץ חייב לשחק יותר ולשמור על צד שמאל…כף עם שני אגפים ופחות ציפוף, 3 חלוצים נראה יותר טוב..בהגנה מלבד עוז יפרח יש לבן סימון יכולת גם כבלם וגם כמגן…ועידן בלסטרה משתפר ממשחק למשחק.קרלוס לא צריך לפתוח וץץאדריאן או אסולין צריכים לשחק כחלוצי מטרה, יחד או לחוד. ו… הרכב יציב. לא ניסיונות אלא חילופים בכל עמדה של שחקנים שלא מ ספקים את הסחורה במחצית הראשונה. כך לגבי ולדי, אורי אברהם וצ'קאנה…
  חג שמח, שנה טובה ולהתראות ביום א'.
  ושכחתי…יהורם. סבלנות. עוד כ-30 משחקים, 90 דקות כל משחק…למה להילחץ? למה כבר להגיע למקנות סופניות? לא מגיע לנירים קצת קרדיט, על הכסף, הרצון ובה"כ על בניית קבוצה עם פוטנציאל טוב ? ומהצד השני…ניר (ארקין) החטא הגדול ביותר עליו משלמים מיד ובענק הוא חטא היוהרה…גם אם לא מתכוונים…אין לנו קבוצה מעולה עדיין…(פגישה בשירותים בבת -ים) אבל תהיה, סבלנות. ובהפוך על הפוך…ראיתם את בת ים ואת הכוח …ואם אלו הקבוצות בצמרת…יש הרבה מאוד תקווה. אחי נצרת לא רוצים ולא יכולים לעלות. תקציבים. כספים בעיות.

 8. ספקולנט,אכן ירד אל הספסל,המשמעות היא שסופסל ולא הוחלף..לא חשוב..
  לגבי שאר הדברים,מסכים לחלוטין לגבי עומר פרץ,הוא חייב לשחק בהרכב,הוא השחקן הכי מהיר של הקבוצה ויכול לשנות דברים ברגע,בניגוד לצ'קאנה הסטטי,הסיבה היחידה שקרלוס משחק בהרכב לדעתי היא שהוא מרבה בעבודת הגנה ופרדי מעדיף אותו על פני פרץ או אסולין שלא "מצטיינים" בעבודה השחורה.
  לגבי בוקסה,אין לי ספק שהוא רוצה ומנסה,אבל שלא הולך אז לא הולך,לדעתי במערך הנוכחי,הוא יותר תוקע את המשחק של הקבוצה מאשר מועיל לה,לא יקרה כלום אם יסופסל והקבוצה תנסה לשחק בלעדיו,אני בכלל נגד פרות קדושות,מי שלא טוב,שישלם ויירד לנוח קצת.
  מול הכח אני אישית הייתי עולה עם וובה,קסאני וחמו(או במבי)באמצע,פרץ וממאדו בצדדים ואסולין באמצע,זה לדעתי המערך הנכון.
  מידיעה ברורה שיש לי בנושא ולא מספקולציות,אם אחי נצרת תסיים ראשונה היא תעלה,יש לה הבטחה ברורה מספונסר גדול מאוד במשק הישראלי בעניין הזה,כך שלכיוון הזה בכלל לא צריך לחשוב,צריך לעלות על כר הדשא הירוק ולא להתעסק עם דברים מעבר..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *