הנקמה.גרסת היזם

אם אפשר לתרגם את זה לשפת הכדורגל אז שאול אלוביץ לא הסתפק ב 1 אפס אלא היה חייב להבקיע חמישייה. להשפיל. לדרוס. להתעלל כמו שמתעללים בקבוצה שהורחקו לה שלושה שחקנים, השוער פצוע והשאר מסתגרים בהגנה.


כאחד שהסתובב היום במכתש כמה פעמים ונחשף למראות ההרס הקשים, היתה לי הרגשה שלא מדובר סתם בהרס המגרש לקראת הבנייה אלא בסוג של נקמה מצד שאול אלוביץ. נקמה אישית כזאת, כואבת בדיוק במקום שכואב.
נקמה על ההפגנות, הגידופים ברשת, השלטים, המבוכה מול השכנים בשכונת היוקרה וילדי בית הספר הסמוך.

אם אפשר לתרגם את זה לשפת הכדורגל אז אלוביץ לא הסתפק ב 1 אפס אלא היה חייב להבקיע חמישייה. להשפיל. לדרוס. להתעלל בנו כמו שמתעללים בקבוצה יריבה ושנואה שהורחקו לה שלושה שחקנים, השוער פצוע והשאר מסתגרים בהגנה.
אלוביץ שלח את הבולדוזרים גם כשידע שוועד השכונה מתארגן לקראת מאבק נוסף, אולי אחרון מבחינתו, ולא נתן לו צ'אנס. ככה מתנהג רק מי שמונע מרגש. נקמה למשל.והוא היה חייב להביס. לסמן את המכתש כמו שחיות מסמנות טריטוריה בטבע.להגיד "הראתי לכם".
מבנה חדר ההלבשה נהרס אבל נשאר על תילו. הדלתות והמשקופים נעקרו ממבני מחלקת הנוער, היציע הקטן נהרס,היציע המזרחי, האימתני חזר חמישים שנה לאחור וחלקו הפך לגוש חול כשהיציע הדרומי, זה עם הכסאות, עבר התעללות קשה, הכסאות נעקרו ממקומם והושלכו למגרש בלי שום סנטימנטים.הכל כאילו ממשיך להתקיים, אבל לא קיים יותר.

בתוך הערימות היה ניתן לראות בבירור את שמות האוהדים שקנו כסאות עם שמם ויקיריהם שמתערבבים אחד עם השני בגוש פלסטיק דהוי. הנה הכיסא של יאיר גיסר ז"ל והנה צבי בר שירה, ליד עומר בוקסבוים. מישהו זיהה מרחוק את הכיסא של יענקל'ה חודורוב ז"ל ומתחתיו את זה של רונן חרזי. מדהים שגם בשעה הזאת, אחרי שהושלכו באקראי, הם ממשיכים לשמור על סדר אלפביתי….תיכף גם יבוא דוביד שוויצר ויעביר אימון.

מה הלאה?
עבודות ההריסה יתעכבו מעט בכמה ימים או בשבועות עד למתן החלטה מבית המשפט.
המכתש יעמוד עד אז כמו אתר שעבר הפצצה וכדי לשקם אותו צריך הרבה יותר מכסף, יוזמה ורצון טוב.

מבחינת הקבוצה אנחנו נמצאים דווקא בתקופה הכי טובה שיכולה להיות ובידיים הכי טובות, לכן הפיגוע היום לא ישפיע על התנהלותה של הפועל ר"ג בליגה ולא יפגע במאמצי העלייה.
הפגיעה כאן היא רק במוראל של האוהדים שראו את המגרש היקר שלהם הופך לאיי חורבות.פצע כזה יהיה קשה לרפא רק בהצלחות מקצועיות על המגרש, כי האוהדים מורכבים ברובם מאוהדים ותיקים בני ארבעים-חמישים שהעבירו יותר ממחצית חייהם במכתש. אצל חלקם משהו מת היום.

מצד שני, חייבים להבין שהכל ימשיך כרגיל. הכלבים ינבחו, השיירה תעבור וצריך להחליט לאן פנינו.
מותר להתאבל, מותר להתבאס וחובה לבקר במכתש כדי לראות בעיניים את מימדי ההרס, אבל מי שרוצה בהצלחת הקבוצה ובהמשך המסורת חייב להמשיך לבוא ולתת כתף לקבוצה. רק אם נהיה מלוכדים וביחד בשעות הקשות האלה נוכל להתגבר על האסון ולהמשיך את הדבר היקר שהתחילו לפני 85 שנה.

לאות הזדהות עם המכתש נגיע ביום שני למשחק נגד מכבי בת ים עם חולצות שחורות וצעיפים אדומים ונפתח בשירת "לא זזים מהמכתש".

וועד תושבי שכונת בורוכוב החל לאסוף תרומות כדי להיערך למאבק המשפטי הבא.
תרומות ניתן להעביר לחבר וועד העמותה מר עצמון צין. לפרטים פנו למייל: zinnazmon@hotmail.com

שחקן העבר עינב חזנולד במקום בו הוא היה רגיל לשחק
מבנה מחלקת הנוער
שאול אלוביץ(צילום תמר מצפי אתר גלובס)

תגובות מהפייסבוק

תגובות

8 thoughts on “הנקמה.גרסת היזם

 1. כל כיסא אדום ששוכב על החול הוא אוהד של הפועל ר"ג שקיוה לעתיד טוב למכתש .יעקב אחי הצעיר שילם עבור 30 כיסאות שעליהם היו שמות שחקני עבר של הפועל ר"ג.תמונה שמשקפת את התיחסות עיריית גבעתיים לתושביה.מי שלא מכבד את עברו אין לו עתיד!!!!

 2. בקשה למשפחת ארקין הנכבדה
  אנה מכם עזרו בהצלת המכתש
  התחילו להתערב בנעשה
  זכרו עם כל אהבתכם לקבוצה
  הפועל רמת גן והמכתש אחד הם
  אין הפועל רמת גן ללא המכתש ורואים ומרגישים את זה בטריבונה
  במקום שיבואו 3000 באים בקושי 500
  אנה מכם התחילו להתערב לכם יש את הכח להזיז דברים
  הצילו את המכתש בגבעתיים

 3. הצעה דחופה וחשובה!!! בואו נתארגן להפגנת זעם מול משרדי יורוקום ביום שני
  בשעה 16:00 ממש שעתיים לפני המשחק מול עירוני בת ים! כל האוהדים אשר מתכוונים לבוא לוינטר באותו יום והן אוהדים אחרים שכ"א יידע ויגיס מקשריו
  האישיים ומקורבים למכתש ולהפועל ר"ג יתייצבו מול משרדי יורוקום בר"ג ובקול רם בוטה אגרסיבי ניצעק וניזעק על – אלוביץ הנוול,המנוול ורודף הבצע
  כולל מגאפון שלטים צעיפי הפועל ר"ג ודרישה אחרונה שלנו שיפסיק לאלתר את
  ההריסה הבלתי חוקית כעת ובכלל והוא יישאר שנוא ומקולל עלינו לעולמי עד
  ונזכיר לו בכל יום/שבוע/חודש זאת בכל דרך כמו שאוהדי אוסישקין על חולדאי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.