שחזור עונת 1975-6

30 שנה אחרי
עונת 1975/6 היתה אחת המרתקות שידעה הפועל רמת גן בתולדותיה ולא בגלל הישג זה או אחר שלא היה אלא מכיוון שזו היתה עונה שהתחילה עם המון ציפיות,רכש איכותי ואטקרטיבי והרבה כשרונות מקומיים שהצטופפו על הדשא במכתש שמשך ליציעיו בין 2500 ל5000 צופים.
באותה תקופה חולקה הליגה השנייה לשני מחוזות-צפון ודרום, כשמכל מחוז עולה האלופה. ר"ג שובצה לצפון שם היו גם הפועל צפת,הפועל עכו,בני נצרת,קרית שמונה ושתי הנתניתיות בית"ר והפועל. עם כולן היה להפועל ר"ג חשבון וכל משחק נגד אחת מהן לווה בארועים סוערים.
את הקבוצה נבחר לאמן בני קונפורטי ז"ל שעקב הציפיות הרבות מהקבוצה התפוטר כבר במחזור ה..שני בגלל אוהדים זועמים שצרו על אוטובוס הקבוצה לאחר תיקו 1-1 בחוץ נגד העולה החדשה מהליגה השלישית הפועל מחנה יהודה ובמקומו מונה אורי ויינברג .משעמם בטח שלא היה.
סגל הקבוצה מנה באותה עונה את השמות הבאים:
יו"ר: יהודה ירושלמי
מנהל:אלי אפרתי
שוערים:יוזי סורינוב ומנשה מקמל.
שחקני שדה:אבי בוקסנבאום,אריה וילקומירסקי,רוני לוריה,דני קאופמן,רוני יעקובסון,עמיר קופלר, אודי ברנשטיין,יוסי נעים,משה זילבר,שוקי דנישבסקי,שמעון שוחט,רוני קלדרון,שאול חייק, צביקה היימן,חיים צ'יריק,איציק דגני, דוד בן הרוש ונסים שועה. לקראת סוף העונה שותפו גם הצעירים איציק קרפט איתן דרייפוס והשוער אלי ג'רבי.

יוז'י סורינוב,רוני לוריה ורוני קלדרון בפתיחת האימונים

 

דני קאופמן,אבי בוקסנבאום ושמעל'ה שוחט במכתש.1975

 

פתיחת העונה היתה מעניינת ולוותה בשורה של משחקי ידידות גם מול קבוצות מהליגה הלאומית. 1500 צופים באו לראות את ר"ג בדרבי נגד הכח ב28/10/75 (הפסד 3-1),מול בית"ר ת"א (הפסד 3-1) ב05/10/75 ונצחון מוחץ על הפועל אשדוד (0-5) ב19/10/76.

26/10/75 מחזור 1:הפועל ר"ג-הפועל תל חנן 1-3. המכתש 2500 צופים.

כותרת הכתבה למחרת בחדשות הספורט

ההגרלה זימנה לר"ג משחק קל על הנייר כבר במחזור הראשון נגד העולה החדשה מהליגה השלישית. ר"ג התיצבה למשחק עם שלושת שחקני הרכש הנוצצים שלה-יוז'י סורינוב,רוני לוריה ורוני קלדרון במטרה להעפיל בתום העונה לליגה הראשונה-הלאומית ו 2500 הצופים ראו נצחון ביתי משערים של הקפטן שאול חייק(37,57) ושוקי דנישבסקי (72).

העובדה שתל חנן צימקה ל1-2 בדקה 70 חיממה את האווירה ביציעים וגרמה לקטטות בין מחנות האוהדים.

שאול חייק חוגג את השער. זילבר וקלדרון ברקע.

 

 

הרכב ר"ג:סורינוב,בוקסנבאום,וילקומירסקי,לוריה,קופלר(יעקובסון),קאופמן,קלדרון,דנישבסקי, זילבר(נעים),חייק,שוחט.

02/11/75 מחזור 2:הפועל מחנה יהודה-הפועל ר"ג 1-1. איצטדיון הפועל פ"ת 2000 צופים.
גם במחזור השני פגשה ר"ג עולה חדשה אך הפעם זה הלך יותר קשה.שאול חייק הרים את הרשת מקרוב בדקה ה15 לאחר קרן של שימעלה שוחט שפגשה את הראש של רוני לוריה שנגח לכיוון קו השער.
שחקני מחנה יהודה לא נבהלו והחזירו בהתקפות משלהם. בדקה ה81 הם זכו בבעיטת עונשין אך שחקני ר"ג היו בטוחים שהשריקה סימנה לנבדל והשתהו. את ההשתהות ניצל יגאל רצבי שמסר לישראל דוד שבעט מ16 מטר אל מול ידיו המושטות של סורינוב 1-1.
עם שריקת הסיום צרו שחקני ר"ג על חדר השופט וכשלא הצליחו להגיע אליו עברו דווקא האוהדים לכלות את זעמם במאמן בני קונפורטי וקראו לעברו קריאות גנאי. קונפורטי פרץ בבכי,צעק לעבר האוהדים "עזבו אותי" ולמרות שרצה לרדת מאוטובוס הקבוצה נשאר שם עד שכולם הגיעו למכתש. שבוע לאחר מכן עמד על הקווים מאמן חדש…אורי ויינברג.
הרכב ר"ג:סורינוב,בוקסנבאום,וילקומירסקי,לוריה,יעקובסון,קאופמן,קלדרון,דנישבסקי, זילבר,חייק,שוחט(דגני, נעים).


05/11/75 הפועל רמת גן-הפועל תל אביב 1-2 לאחר הארכה.
סיבוב רביעי של גביע המדינה,המכתש 2000 צופים
כבר לאחר דקה של משחק כבש גוגו מורדכוביץ לאחר הקשתה מעל סורינוב. ר"ג לא נכנסה למרה שחורה והיתה אפילו עדיפה על מי שכונתה האחות הגדולה.
רוני קלדרון יוצא הפועל ת"א ושימעלה שוחט שיגעו את הגנת הפועל ת"א ובדקה ה59 הגיע השיוויון. דנישבסקי פרץ,עבר את אקהויז והגביה לרחבה.לפרדון הרחיק והכדור שהגיע לשוחט מצא את דרכו לרשת בבעיטה חזקה מהפינה הימנית של רחבת ה16.


המשחק נכנס להארכה ובדקה ה104 בעט דני קאופמן לעבר שער הפועל ת"א. בז'רנו שמט ועל הכדור החוזר הסתער שאול חייק שלמרות שלא הבריק במשחק כבש את שער הנצחון שהעלה את ר"ג לשלב הבא בגביע המדינה.
הרכב הפועל ר"ג:
סורינוב,בוקסנבאום,לוריה,וילקומירסקי,יעקובסון,קאופמן, ברנשטיין,דנישבסקי,קלדרון(זילבר),חייק, שוחט(נעים). את המשחק ניהל מהקווים מאמן הנוער דאז ברוך שמואל.

הפועל ת"א: אריה בז'רנו,יעקב אקהויז,דוד פרימו,קיקו רחמינוביץ,מישקה לפרדון,פרנקו(עטיה),גולדשטיין,מור(לוי),מורדכוביץ,חזום,שייע פייגנבוים

09/11/75מחזור 3:הפועל רמת גן-הפועל קרית שמונה 0-1. המכתש 3000 צופים.
4 ימים לאחר הנצחון על הפועל ת"א נחתה הפועל ר"ג בחזרה למשחקי הליגה.

זה היה משחקו הראשון של אורי ויינברג כמאמן ורק בדקה ה85 הצליחו שחקני ר"ג להבקיע שער ולזכות ב2 נקודות יקרות.
בדקה ה35 נפגע רוני לוריה בראשו ,איבד את ההכרה ופונה לבית החולים.בדקה ה85 פרץ שימעלה שוחט באגף השמאלי והעלה כדור למרכז הרחבה. רוני קלדרון שבא במרוצה בעט מהאוויר ממרחק של 14 מטר והעניק לר"ג נצחון מוראלי חשוב. היה זה שערו הראשון של קלדרון בר"ג.
הרכב הפועל ר"ג: סורינוב,בוקסנבאום,וילקומירסקי,לוריה(נעים, זילבר),יעקובסון,קאופמן, ברנשטיין, קלדרון,דנישבסקי,שוחט,חייק.

16/11/75מחזור 4 : הפועל נהריה –הפועל רמת גן 0-0 איצטדיון עירוני בנהריה 2000 צופים
נהריה היתה טובה יותר אך יכולת מעולה של סורינוב בשער מנעה מחלוציה להבקיע. והמשחק הסתיים בתיקו 0.
רוני לוריה ששבוע קודם לכן נפצע בראשו חזר להרכב ובנהריה שיחק איברהים חורי שבעונת 1981/2 ישחק בהרכב ר"ג שתנשור לליגה השנייה.
הרכב הפועל ר"ג: סורינוב,בוקסנבאום,וילקומירסקי,לוריה,יעקובסון,קאופמן, ברנשטיין, קלדרון,דנישבסקי,שוחט,חייק.

23/11/75 מחזור 5:הפועל נחליאל-הפועל ר"ג 0-0 ,איצטדיון הפועל חדרה 1000 צופים.
כבר בדקה השלישית הוחלף סורינוב לאחר שספג חבטה ברגלו. מנשה מקמל נכנס בין הקורות ולא בפעם הראשונה באותה עונה.חוץ מזה ,הבונקר של המקומיים הרגיז את שחקני ר"ג שהוציאו את העצבים אחד על השני. רוני קלדרון רב עם שוקי דנישבסקי עם השריקה למחצית ולמרות שהם חזרו לשתף פעולה במחצית השנייה,הגנת המארחים הצליחה לא לספוג.
בר"ג ערך את הופעת הבכורה באותה עונה צביקה היימן שיפרוש בתום העונה ממשחק פעיל בגיל 33.
הרכב הפועל ר"ג: סורינוב(מקמל),בוקסנבאום,וילקומירסקי,לוריה,יעקובסון,קאופמן,זילבר, קלדרון,דנישבסקי,שוחט,חייק.

26/11/75 הפועל רמת גן-הפועל יהוד 0-2 במסגרת גביע המדינה. 1500 צופים במכתש.
המשחק השישי! בחודש נובמבר הפגיש את ר"ג עם יהוד,נציגת ליגה א דרום..


ר"ג נפלה שוב ושוב למלכודות הנבדל של האורחים שהמציאו את הבונקר בכדורגל הישראלי ,אך צביקה היימן שפתח בהרכב לראשונה העונה הצליח בדקה ה44 לפרוץ באגף הימני ולהגביה במדויק לרחבה שם היה שימעלה שוחט שמקרוב בעט לרשת 0-1.
המחצית השנייה היתה בשליטה מוחלטת של ר"ג שהרבתה להחמיץ ורק בדקה ה78 הובקע השער השני. דני קאופמן התמסר עם שאול חייק שבבעיטת יעף מ25 מטר שלח את הכדור לחיבורים בשער שהדהים את הקהל ושלח את ר"ג לשלב רבע הגמר בגביע המדינה.
הרכב הפועל ר"ג: סורינוב,בוקסנבאום,וילקומירסקי,לוריה,יעקובסון,קאופמן,חייק,שוחט, קלדרון(בן הרוש),דנישבסקי,היימן(נעים).

30/11/75 מחזור 6 :הפועל רמת גן –הפועל טירת הכרמל 0-3 . המכתש 2500 צופים.
המשחק השמיני בחודש נובמבר הסתיים בנצחון מוחץ על טירת הכרמל ומיצב את ר"ג במקום השלישי בטבלה.המחצית הראשונה הסתיימה בתיקו 0 מאכזב אבל למחצית השנייה עלתה ר"ג נחושה ודורסנית. הקהל עודד ,הטריף את השחקנים ובדקה ה54 זה השתלם. רוני קלדרון בעט כדור עונשין לתוך החומה ופנימה.בדקה ה65 עבר קלדרון כמה שחקנים אורחים ומסר לדנישבסקי שמ20 מטר בעט שטוח 0-2.
כעבור שתי דקות חטף שימעלה שוחט כדור ממגן אורח,התקדם לרחבה,עבר שחקן נוסף ומ14 מטר בעט לחיבורים ופנימה 3-0. בדקה ה72 ספק הכשיל עמיר קופלר את חלוץ האורחים אך את בעיטת ה11 הדף סורינוב היטב ושמר על התוצאה.
הרכב הפועל ר"ג:
סורינוב,בוקסנבאום,וילקומירסקי,לוריה,יעקובסון(קופלר),קאופמן,דנישבסקי,קלדרון,היימן,חייק,שוחט

07/12/75 מחזור 7 :הפועל רמת גן-הפועל קרית אתא1-0. המכתש 1000 צופים.
כבר כעבור חצי דקה הובילה טעות של וילקומירסקי וסורינוב לכיבוש שער לקרית אתא אך השופט עורבי פסל את השער ולמעשה הזריק מנת מרץ לשחקנים.
דנישבסקי וקלדרון השתלטו על מרכז המגרש,יזמו מהלכים ובחנו את שוער האורחים.
בדקה ה27 קלדרון שלח שמאלה לשוחט שבעט בחוזקה לרוחב השער.פרילינג האורח השמיט ועל הריבאונד השתלט שאול חייק שבעט מקרוב פנימה 0-1.כאן נרגעו שחקני ר"ג והמשחק התנהל בנינוחות עד למחצית.המחצית השנייה היתה רצופה בפגיעות ומלאה בעצבים. וילקומירסקי ,סורינוב וקלדרון הלהיטו את האווירה בצעקות וקלדרון חטף צהוב על פגיעה בשחקן יריב.בסיום ניצחה ר"ג והעפילה למקום השני ,נקודה פחות ממכבי חדרה שסיימה בתיקו נגד בית"ר נתניה השבמקום השלישי.
הרכב הפועל ר"ג:
סורינוב,בוקסנבאום,וילקומירסקי,לוריה,נעים,קאופמן,דנישבסקי,קלדרון,היימן(זילבר),חייק,שוחט

21/12/75 מחזור 8 :הפועל ר"ג-בית"ר נתניה 1-0 ,המכתש 5000 צופים.
ר"ג השנייה בטבלה ,לא שיחקה שבוע קודם לכן בגלל קבוצה שהתפרקה בתחילת העונה ומשחק המרכזי של המחזור הפגיש אותה מול נתניה השלישית לעיניי מכתש מלא.
מאמן נתניה חנוך מורדכוביץ ז"ל,שחקן עבר ענק של הפועל ר"ג,הכין את שחקניו היטב למשחק שהיה עצבני מאד מצד שחקני ר"ג שהתלוננו בפני השופט ג'ורג' אשקר על בזבוזי זמן של האורחים.
שחקני בית"ר נתניה שמרו אישית על כוכבי רמת גן והוציאו את העוקץ ממשחק ההתקפה.
בדקה ה81 בעט יוסי סח לי האורח כדור אדיר מ18 מטר,אל מתחת למשקוף שערו של סורינוב והכניס איצטדיון שלם להלם. 9 הדקות הנוספות היו מבולבלות מצד ר"ג והתוצאה נשמרה עד לסיום. ר"ג ירדה למקום הרביעי,נתניה העפילה למקום הראשון.
הרכב הפועל ר"ג:
סורינוב,בוקסנבאום,וילקומירסקי,לוריה,נעים,קאופמן,דנישבסקי,קלדרון,היימן(זילבר),חייק,שוחט

28/12/75 מחזור 9 :הפועל ר"ג-מכבי הרצליה .0-0. המכתש 2000 צופים.
בעקבות הכשלון מול נתניה החליט מאמן ר"ג אורי ויינברג לערוך שינויים בהרכב .היימן,וילקומירסקי ושימעלה שוחט ירדו לספסל ממנו עלו אודי ברנשטיין,רוני יעקובסון ומשה זילבר.
ר"ג לחצה על האורחים והובילה במספר הקרנות בסיום (3-11) אך יעקב צרפתי ,שוער הרצליה הציג משחק מצוין והשאיר את רשת האורחים נקיה.בהרצליה שיחקו בין היתר נסים כהן וערן קוליק.
הרכב הפועל ר"ג:סורינוב,בוקסנבאום,לוריה,יעקובסון,נעים,קאופמן, ברנשטיין,דנישבסקי(צ'יריק),קלדרון,זילבר,חייק.

04/01/76 מחזור 10 :הפועל טבריה-הפועל ר"ג 0-0 .האיצטדיון בטבריה 1500 צופים.
המשחק הראשון של שנת 1976 הפגיש את ר"ג עם היריבה מהכינרת במגרש בוצי שהפריע למשחק הטכני שלה.טבריה הסתגלה מהר יותר לתנאי המגרש ושלטה בו יותר. הזדמנות המשחק של ר"ג היתה בדקה ה70 כשקלדרון חלף על פני מגן מקומי,הגביה לרחבה ושאול חייק נגח לשער שם הרחיק גוזלן המקומי והשאיר את התוצאה בעינה. 0-0.

הרכב הפועל ר"ג:
סורינוב,נעים,וילקומירסקי,לוריה,יעקובסון,קאופמן,דנישבסקי,היימן(זילבר)קלדרון,חייק,שוחט.

11/01/76 מחזור 11: הפועל ר"ג-הפועל צפת 0-5.המכתש 2500 צופים.
ההיסטוריה של שתי הקבוצות היתה רצופה באלימות,יריות באוויר,מרדפים במורדות ההרים של צפת ופגיעות פיזיות על המגרש ולכן המשחק נפתח בהענקת זר פרחים לקפטן הפועל צפת מידיו של שאול חייק."רוצים שערים,לא רק פרחים" צעקו האוהדים ואכן זה מה שהם קיבלו.


בדקה ה16 כבש דנישבסקי את הראשון לאחר מסירה של יוסי נעים.
בדקה ה25 פרץ צביקה היימן באגפו הימני עד לקו החוץ ובעט שטוח לרוחב השער. הררי האורח הדף ושאול חייק דחק פנימה 0-2. בדקה ה30 שוב היימן שהגביע לרחבה ושוב שאול חייק שבנגיחה אדירה קבע 0-3.
בדקה ה59 הגביע שמעלה שוחט כדור עונשין לרחבה .חייק התרומם ו0-4.
בדקה ה65 החליפו נעים,שוחט והיימן סדרת מסירות באגף הימני.דני קאופמן שהגיח מאחור בעט בעוצמה ב20 מטר וקבע את תוצאת המשחק 0-5.
"את ההגינות ששררה במגרש הפר תורג'מן האורח שפגע בדני קאופמן והורחק".
הרכב הפועל ר"ג:סורינוב,נעים(זילבר),וילקומירסקי,לוריה,יעקובסון,קאופמן,קלדרון,דנישבסקי,היימן,חייק,שוחט

18/01/76מחזור 12 :הפועל עכו-הפועל ר"ג 0-2(הופסק בדקה ה75). איצטדיון עכו 5000 צופים.
ר"ג (4)הבלתי מנוצחת הגיעה למשחק נגד הפועל עכו(2) בידיעה שנצחון יעלה אותה למקום השני. עד אותו משחק כבשו חלוצי ר"ג 14 שערים וספגו רק 3. הציפיות היו בשמיים וכך גם המתח שליווה את המשחק ואת אלפי הצופים שהגיעו מר"ג ומרחבי הגליל המערבי.
המתח היה הסיבה שהמשחק לא התפתח לרמה גבוהה כשבר"ג בולטים קאופמן,דנישבסקי וקלדרון ששלטו במרכז המגרש במחצית הראשונה שהחלה להתחמם בדקה ה42 אז פגע סורינוב בחלוץ עכו שלום אסייאג וחטף צהוב.
למחצית השנייה עלו המקומיים כשהם נחושים ונהנים מרוח גבית חזקה ,סורינוב החל לבזבז זמן,ועכו החלו ללחוץ.בדקה ה68 הגביה נביל מנצור האימתני כדור מעל סורינוב ושלום אסייאג שהגיע מאחור דחק פנימה 0-1 לעכו.
בדקה ה69 נראה שימעל'ה שוחט כשהוא מתנפל על הגדר שחצצה בינו לבין הקהל ושמעון חוגג שלף לעברו את הכרטיס האדום. המשחק הופסק לחמש דקות בהם ניסו שחקני ר"ג לבטל את ההחלטה אך לשווא. 5 דקות לאחר חידוש המשחק שוב נביל מנצור, שעבר את יוסי נעים ,הגביה כדור רוחב מעל סורינוב כשציון אסייאג מגיח מאחור וכמו אחיו דוחק פנימה 0-2.
באותו רגע התפרץ סורינוב לעבר הקהל המקומי שמאחוריו,הדף בדרך שוטר שניסה לבלום אותו והמהומה המפורסמת התחילה.


סורינוב נעצר לאחר שהעיף באוויר שוטר ממשטרת עכו

רוני קלדרון ספג נגיחה בפניו משוטר שגם ניסה לבלום אותו בדרך לגדר ושחקני ר"ג הנותרים סרבו להמשיך לשחק. השופט חוגג אסף את קווניו וירד מהמגרש כשהוא מכריז על סיומו.

מאמן ר"ג אורי ויינברג ושלושה מהשחקנים-משה זילבר,יוסף סורינוב ורוני קלדרון נעצרו בסיום ע"י המשטרה ושוחררו בערבות.שישה משחקני ר"ג נזקקו לטיפול רפואי.
כעבור כמה ימים בית הדין של ההתאחדות בראשות חיים אלחדיף ומיכה ויתקון(כן כן כבר אז הם היו בראש בית הדין)הרשיעו את הפועל רמת גן "בהופעה בלתי ספורטיבית של שחקניה שגם סרבו להמשיך לשחק ".
בית הדין ראה את העניין כ"שתי תופעות קשורות וחופפות גם יחד" ופסק עונש אחד לשתי העברות-הפחתת שתי נקודות ממאזן הפועל ר"ג והפסד טכני לעכו.
להגנתם שחקני ר"ג טענו שהקהל המקומי התגרה בהם אך בית הדין לא הסכים "לפגיעה בשוטרים" ולא קיבל את הטענות.
"זהו מעשה חמור הנתון לביקורת מלאה של הקבוצה ושחקניה "פסק בית הדין .
את שחקני הפועל ר"ג ייצג משה שטרן שאף חקר את שחקני ר"ג רוני קלדרון,יוסף סורינוב,משה זילבר,רוני לוריה ודני קאופמן. (ראו כתבה נלווית)

הרכבי הקבוצות:
הפועל ר"ג :סורינוב,נעים,וילקומירסקי,לוריה,יעקובסון,קאופמן,דנישבסקי,קלדרון,זילבר,חייק,שוחט
הפועל עכו:כהן,בן נתן,ש.אדרעי,שיינהולץ,בן שושן,ועקנין,ווצר,א.אדרעי,שטרית(ציון אסייאג) שלום אסייאג,נביל מנצור.

25/01/76 מחזור 13:הפועל ר"ג-הפועל נתניה 2-4 ,המכתש 2000 צופים.
שבוע לאחר המשחק הסוער בעכו ושלושה ימים אחרי העונש שספגה ר"ג בהתאחדות,רק נצחון יכל להחזיר את ר"ג לעניינים וכך היה.
יוסי נעים העלה את ר"ג ליתרון של 0-2 תוך דקה(13,14). תשובה האורח צימק (25) ויוסי נעים הישווה בשער עצמי בדקה ה28 . בדקה ה40 הורחק שלום חסן האורח(אבא של קובי חסן?) לאחר שפגע ב..יוסי נעים והמחצית הראשונה הסתיימה בתיקו 2.
30 שניות מהפתיחה וכבר 2-3 לר"ג. היימן בבישול שני הגביה כדור מדוד לשאול חייק שנגח פנימה. בדקה ה75 הורחק משה זילבר מר"ג לאחר שנגח בשחקן אורח ובדקה ה90 עבר קלדרון שני מגינים,מסר לשאול חייק שבבעיטה מדויקת מ14 מטר קבע את תוצאת המשחק 2-4 .
הרכב הפועל ר"ג: סורינוב,בוקסנבאום,יעקובסון,וילקומירסקי,נעים,קאופמן,זילבר,קלדרון,דנישבסקי,היימן,חייק.

01/02/76 מחזור 14 הפועל בני נצרת-הפועל ר"ג 1-1. האיצטדיון בנצרת 2000 צופים.
ר"ג היתה עדיפה ברוב שלבי המשחק אך ספגה ראשונה בדקה ה44.
בדקה ה87 נפסק לזכותה פנדל אותו ביצע במדויק רוני קלדרון שקבע את תוצאת המשחק.
הרכב הפועל ר"ג :
סורינוב,בוקסנבאום,וילקומירסקי,קופלר,נעים, ברנשטיין,קאופמן,קלדרון,היימן(שועה),חייק, דנישבסקי.

08/02/76 מחזור 15:מכבי חדרה-הפועל ר"ג 3-1 ,המגרש בחדרה 1000 צופים.

חדרה היתה ערב המשחק במקום השני עם אותו מספר נקודות כמו הראשונה הפועל עכו(21) אבל הפועל ר"ג שבמקום השישי היתה נחושה יותר ועדיפה.
מאות אוהדי ר"ג הגיעו למשחק ומילאו את היציעים,מה שנתן לשחקנים בטחון רב אותו תרגמו למשחק תכליתי.
בדקה ה10 מסר שאול חייק לשוחט שבעט אל בין רגלי השוער-0-1.
בדקה ה37 השוותה חדרה כשסורינוב נשאר תקוע בשער ולא יצא לכדור גובה אותו תרגם סבאג המקומי לנגיחה מדויקת 1-1.
בדקה ה55 פרצה מהומה במגרש ושמעלה שוחט מר"ג הורחק.המשטרה התערבה להפריד בין השחקנים שהתקוטטו והמשחק חודש.רוני קלדרון באחד ממשחקיו הטובים באותה עונה פרץ יפה ממרכז המגרש,חלף על פני 4 שחקנים ומסר מקרוב לדנישבסקי שבעט היטב 1-2.בדקה ה76 שוב פריצה של קלדרון ממחצית המגרש אך מסירת ההמשך של דנישבסקי לחייק נעצרה.
שלוש דקות לסיום ושוב קלדרון ממחצית המגרש. הכדור הגיע לדנישבסקי על סף רחבת ה16 ומשם בבעיטה חזקה הוא קבע צמד פרטי ו1-3 לר"ג שעולה למקום הרביעי ללא הפסד על המגרש הירוק. הרכב הפועל ר"ג:
סורינוב,נעים,וילקומירסקי,לוריה,קופלר,קאופמן,דנישבסקי,קלדרון,היימן(בוקסנבאום),חייק,שוחט.

15/02/76מחזור 16: הפועל ר"ג-הפועל הרצליה 0-1 המכתש 2500 צופים.

שריקות הבוז שליוו את שחקני ר"ג בסיום המשחק הבהירו להם עד כמה הקהל לא אהב לראות את התצוגה על כר הדשא במכתש,דווקא אחרי הנצחון המרשים בחדרה שבוע לפני כן.
תוסיפו לזה הצלה של סורינוב בדקה ה89 ותבינו למה "אבות אבותינו" התאכזבו לפני כ 30 שנה… השליטה במשחק היתה של ר"ג אבל בונקר משוכלל של 8-9 שחקני שדה של ההרצליינים מנעו משחקני ר"ג להבקיע מחצית שלמה,עד שבא יוסי נעים (46) שניצל הגבהה של חיים וילקומירסקי ובעט פנימה. תם הסיבוב הראשון והפועל עכו הוכתרה כאלופת החורף.
הרכב הפועל ר"ג: סורינוב,בוקסנבאום,וילקומירסקי,לוריה,יעקבסון,קאופמן(ברנשטיין),קלדרון,דנישבסקי,היימן,חייק,נעים.

22/02/76 מחזור 17 הפועל תל חנן-הפועל ר"ג, המגרש בתל חנן 1500 צופים.
רוני לוריה נפצע בדקה ה10 והוחלף,קלדרון וחייק הציגו משחק חלש מול יכולת טובה של סורינוב שמנע הבקעת שערים בטוחים של המקומיים ורק דנישבסקי (32) שהיה הטוב במגרש ניצל טעות חמורה בהגנת תל חנן ובפריצת יחיד מול השוער קבע 0-1 קטן שהחזיר את ר"ג למכתש עם 3 נקודות .
הרכב הפועל ר"ג:סורינוב,בוקסנבאום,וילקומירסקי,לוריה(ברנשטיין)יעקובסון,זילבר(קאופמן)דנישבסקי,קלדרון, היימן,חייק,נעים.

29/02/76 מחזור 18:הפועל ר"ג-הפועל מחנה יהודה 0-2 ,המכתש 2500 צופים.


אוהדים שנכנסו באיחור למגרש הפסידו פתיחה מהירה וסוערת של ר"ג במהלכה הובקע שער(5) מהיר ע"י שאול חייק. זה התחיל במהלך של קלדרון שחצי מגרש הריץ את שאול חייק שמ10 מטרים בעט והעלה את ר"ג ליתרון ראשון ומהיר.בדקה ה15 החמיץ חייק פנדל ואת הריבאונד בעט דני קאופמן מ3 מטרים מעל המשקוף.

המשחק נרגע ונכנס להילוך רק בפתיחת המחצית השנייה. דנישבסקי התשלט על ריבאונד משוער מחנה יהודה ובעט מ12 מטרים פנימה.
לאחר השער החלו מהומות המוניות ביציעים בין אוהדי שתי הקבוצות ובסיום בעוד השחקנים לוחצים ידיים המשיכו המהומות ו10 אוהדים צעירים של ר"ג נעצרו…
הרכב הפועל ר"ג: סורינוב,בוקסנבאום,וילקומירסקי,לוריא,יעקובסון,קאופמן,קלדרון,דנישבסקי,היימן,חייק, נעים(ברנשטיין)

07/03/76 מחזור 19 :הפועל קרית שמונה-הפועל ר"ג 0-0 . המגרש בקרית שמונה 3000 צופים.

מנחם אשכנזי השופט שנעזר בקוונים טובי מלאך ועובדיה צבי הפעיל שיקול דעת לקראת סיום המשחק כשלא הרחיק את קלדרון שניסה לפגוע בשוער הקרייה המחליף ברייר.
באותה תקופה עמד בשער קרית שמונה אריה פלוסמן שניהל "רומן" ארוך עם הגדר האחורית של המכתש,שם היו רבים מאוהדי ר"ג מתאספים כדי להקניט אותו כשר"ג תקפה לשער המזרחי. באותו משחק הציג פלוסמן משחק הרואי ועצר את נסיונות ר"ג להבקיע. המשחק הסתיים בתיקו 0.
הרכב הפועל ר"ג: סורינוב,נעים,וילקומירסקי,לוריה,יעקובסון,קאופמן,דנישבסקי,היימן,קלדרון,חייק,שוחט(ברנשטיין).

14/03/76 מחזור 20:הפועל ר"ג-הפועל נהריה 1-3,המכתש 5000 צופים.

הפועל ר"ג השלישית והאטרקטיבית אירחה את נהריה ממרכז הטבלה לעיניי 5000 צופים משולהבים שאולי צפו קודם לכן במשחק מוקדם במכתש הבוצי.
כך או אחרת עקב העדרותו של שמעלה שוחט בגלל מחלה עלה בהרכב הפותח דוד בן הרוש שחימם חודשים ארוכים את הספסל. עלה ולא אכזב.
כבר בדקה ה6 הוא קיבל כדור מחייק, חלף על פני ונונו האורח ובעט לרוחב השער.שוקי דנישבסקי שהגיע בריצה בעט מ3 מטרים פנימה 0-1.
כעבור 4 דקות הובקע השיוויון. איברהים חורי הוכשל 18 מטר מהשער ונהריה השוותה מבעיטת עונשין של פרטוק.ר"ג חזרה למשחק אחרי הגבהת כדור עונשין לרחבה אליו הגיע בן הרוש שבעט פנימה 1-2. "כבר עם פתיחת המחצית השנייה חלף שאול חייק על פני מגינו ומסר קצרות להיימן באגף הימני.היימן העלה את הכדור לרחבה ,יחיה האורח נכשל בהרחקתו ובן הרוש שנותר לבדו מול שוער האורחים בעט מהאוויר לרשת הגבוהה" 1-3 ור"ג שלישית עם פער של 4 נקודות מהמוליכה עכו.

הרכב הפועל ר"ג: סורינוב,בוקסנבאום,לוריה,יעקובסון,נעים,קאופמן,קלדרון,דנישבסקי,היימן,חייק,בן הרוש.

24/03/76 מחזור 21 הפועל ר"ג-הפועל נחליאל 0-2 ,המכתש 1500 צופים.

המשחק הרשמי נערך ב27/03 לאחר שכמה ימים קודם לכן נדחה המשחק בגלל מכתש מוצף בחלק המערבי.המשחק היה חלש מצד שחקני ר"ג שהסתמכו רק על יכולת טובה של שאול חייק,רוני לוריה ורוני יעקובסון. בדקה ה49 כבש חייק את הראשון שלו במשחק לאחר שקיבל כדור מדוד משוקי דנישבסקי.חייק הגיע לנגיחה היטב ואחרי שהתעופף באוויר נגח פנימה 0-1.
בדקה ה67 בעט/הגביה דני קאופמן לכיוון השער. לכדור התרוממו חייק ומגן האורחים.חייק היה גבוה יותר "ובנגיחה קשתית מעל ידי חממי שוער נחליאל קבע יתרון של שני שערים לקבוצתו".

לפני המשחק נערך טקס קצר בו איחלה הפועל ר"ג בהצלחה לשוערה יוז'י סורינוב שהמריא עם הנבחרת למשחקי אסיה.כשיחזור הוא יפצע ובשער יעמוד מנשה מקמל

(הצבעים בתמונה משוחזרים)


השער שספגה נחליאל

מימין-יעקב אדיב מפצח גרעינים, משמאל- אוהד נחליאל המום מהשער.

 

הרכב הפועל ר"ג: סורינוב,בוקסנבאום,לוריה,יעקובסון,נעים,קאופמן,דנישבסקי,קלדרון,בן הרוש,חייק,שוחט(ברנשטיין)

28/03/76 מחזור 22:הפועל טירת הכרמל-הפועל ר"ג 0-0. מגרש טירת הכרמל 2500 צופים.
המקומיים ששיחקו בלי שיהיה להם מה להפסיד שיחקו משוחרר והצרו את צעדיהם של כוכבי ר"ג.
ר"ג שיחקה יפה אבל לא היתה תכליתית.קאופמן היה הבולט בשורות ר"ג והיה הטורבו בקישור. בדקה ה30 הוא מסר כדור מדוד לשוחט ששעט קדימה ובעט מדויק. שוער טירת הכרמל הדף וזכה לתשואות המקומיים.ההזדמנות האחרונה של ר"ג היתה של רוני קלדרון שבדקה ה75 לקח כדור בחצי מגרש ודהר איתו לכיוון שער המקומיים. הבעיטה נעצרה במשקוף . עכו שניצחה באותה שבת התרחקה לכדי 5 נקודות מר"ג שהתבססה במקום השלישי.בהרכב ר"ג שיחק לראשונה השוער מנשה מקמל עקב נסיעתו של יוז'י סורינוב למשחקי אסיה עם הנבחרת.
הרכב הפועל ר"ג: מנשה מקמל,בוקסנבאום,וילקומירסקי,לוריה,יעקובסון,קאופמן,דנישבסקי,קלדרון,נעים,חייק, בן הרוש(שוחט)

04/04/76 מחזור 23:הפועל ר"ג-הפועל קרית אתא 0-1 .המכתש 2500 צופים.
ר"ג לא רצתה לאבד את עכו במרוץ ללאומית, שכבה על שער האורחים מהתחתית ,אך לא היתה מדויקת. רק בדקה ה82 הצליח שאול חייק להכניע את שוער הקרייה ולהשאיר את הפער בטבלה על כנו. דני קאופמן הוכשל אלכסונית לשער,קלדרון הגביה את הכדור לתיבת החמש שם התרומם שאול חייק לנגיחה והבקיע.
הרכב הפועל ר"ג: מקמל,בוקסנבוים,וילקומירסקי,לוריה,יעקובסון,קאופמן,קלדרון,דנישבסקי,נעים,חייק,שוחט.

11/04/76 פגרה.
הפועל ר"ג עורכת משחק ידידות מול מכבי פ"ת מהלאומית ומנצחת 2-3 במכתש לעיניי 600 צופים.הקהל מוחא כפיים על התצוגה וחולם על הלאומית.

18/04/76 מחזור 24:בית"ר נתניה-הפועל ר"ג 0-0 .מגרש בית"ר נתניה 1500 צופים.

ההר הוליד עכבר בישרו כותרות העיתון לאחר התיקו המאופס בין ר"ג השנייה לנתניה השלישית. כעבור 27 דקות הוחלף סורינוב לאחר שסובב את ברכו.כשיחזור לעמוד שער זה יהיה מאוחר מדי. בנתניה היה מסוכן הרצל פיטוסי שב1982 ישחק בשורות ר"ג.

הרכב הפועל ר"ג: סורינוב(מקמל),בוקסנבאום,לוריה,וילקומירסקי,יעקובסון,קאופמן,קלדרון,זילבר,נעים,חייק, דנישבסקי(שוחט).

25/04/76 מחזור 25:מכבי הרצליה-הפועל ר"ג 1-1 המגרש העירוני בהרצליה 3000 צופים.
פתיחה מרשימה לר"ג שעולה ליתרון כבר בדקה השנייה לאחר שער של דנישבסקי.
שלוש דקות לאחר מכן שוב שוקי אך הפעם הכדור שלו פוגש את הקורה.
שחקני ר"ג קיבלו כנראה הוראה לשחק על זמן במחצית השנייה ונענשו.הרצליה לחצה ונסים כהן הלהטוטן כיכב על המגרש והטריף את הקהל.בדקה ה55 הכשיל בוקסנבאום את מאיר טיירי ואת הפנדל ביצע שלמה פורמן כדי לקבוע את תוצאת המשחק 1-1.2 דקות לאחר השער הורחק דני קאופמן לאחר ריב עם ברבש המקומי שהורחק גם הוא.
הרכב הפועל ר"ג: מקמל,בוקסנבאום(היימן),לוריה,וילקומירסקי,יעקובסון,זילבר(ברנשטיין),קאופמן,דנישבסקי,קלדרון, חייק ,נעים.

02/05/76 מחזור 26:הפועל ר"ג-הפועל טבריה 0-4 .המכתש 2500 צופים.
טבריה מהתחתית היתה חלשה גם בגלל יכולת טובה של שחקני ר"ג ששלטו במשחק החל מהדקה הראשונה.
בדקה ה18 בעט דנישבסקי לשער. הכדור נהדף במשקוף ואת הכדור החוזר בעט שוחט לגופו של שוער טבריה. על הכדור החוזר עט חייק שבבעיה חזקה מ5 מטרים קבע 0-1 .
בדקה ה32 קיבל דנישבסקי מסירה מחייק,בעט לשער וקבע 0-2.
במחצית השנייה "הלהיבו קלדרון,שוחט ודנישבסקי את הקהל במבצעים באגף השמאלי כשאר רק הדיפות של שוער טבריה מנעו שערים".
בדקה ה55 חילופי מסירות בין קלדרון לשוחט הסתיימו בבעיטה של האחרון לגופו של מגן טבריה. הכדור הטעה את השוער וחדר לרשת 0-3.
"כאן כבר נשברו מורלית מרבית שחקני האורחים והמשחק הפך להיות כה חד צדדי עד שבדקות רבות נראתה כל הגנת רמת גן ברחבת אורחיהם כדי לנסות ולהבקיע שערים".פריצה של דנישבסקי בדקה ה72 הסתיימה בהכשלתו ע"י השוער.שאול חייק הבקיע בפנדל ואותת לעכו שברמת גן עוד לא איבדו תקווה. עכו המוליכה הפסידה באותה שבת לשנייה בית"ר נתניה.הפער מר"ג עומד על 5 נקודות.
הרכב הפועל ר"ג: מקמל,נעים,וילקומירסקי,לוריה,יעקובסון(קופלר)בוקסנבאום,קלדרון,דנישבסקי,זילבר,חייק,שוחט(היימן)

04/05/76 רבע גמר גביע המדינה.
הפועל כפ"ס –הפועל ר"ג 1-4 .מגרש הפועל כפ"ס 2000 צופים.
שלמה שרף מאמן כפ"ס ,מחזיקת הגביע לשנת 1975 ,לא זלזל בהפועל ר"ג וראה בה כיריב "שאינו נופל ברמתו משום קבוצה בליגה הלאומית"לצורך כך הוא התריע בפני שחקניו על שאננות וערך להם אימונים נוספים.כדי להבטיח ששחקני הקבוצה ילכו לישון בזמן ביום העצמאות באותה שנה,נסעה הקבוצה לבית מלון תדמור שבהרצליה…
"אנו יוצאים לכפר סבא כדי לעשות את המקסימום ומקווים לא להיכשל. לכולם ידוע כי הפועל כפ"ס היא קוטלת ענקים אך אסור לזלזל ביכולת שלנו .אנו דרוכים לקראת המשחק ונעשה הכל כדי לנצח" אמר שמעון שוחט לפני המשחק.
בר"ג שיצאה למלון רמת אביב לפני המשחק היו דרוכים ומתוחים. נצחון היה מעלה את הקבוצה לחצי הגמר היוקרתי ושחקניו של אורי ויינברג ערכו אימונים בבעיטות מ11 מטרים כדי להיות מוכנים לכל צרה שלא תבוא. יוזי סורינוב שעבר ניתוח ברגלו ודני קאופמן שהורחק במשחק נגד הרצליה יחמיצו את המשחק.
מבחינת הקהל האדום זו היתה חזרה גנרלית לקראת המשחק נגד הפועל עכו שבועיים לאחר מכן ובבתי הקפה ברמת גן וגבעתיים התארגנו לנסיעה בשיירה ולעידוד מסיבי.
בפועל הפסידה ר"ג 4-1 . לכפ"ס הבקיעו ישראל פוגל (30,8)רוגק(50) וטרבס(67). לר"ג הבקיע שאול חייק(33).
הרכב הפועל ר"ג: מקמל,בוקסנבאום,וילקומירסקי,לוריה,יעקובסון,ברנשטיין(היימן),קלדרון,נעים,דנישבסקי,שוחט(דרייפוס).
09/05/76 מחזור 27 :הפועל צפת-הפועל ר"ג 2-1 .המגרש העירוני בצפת 2500 צופים.
ר"ג שיחקה בקשיחות והיתה עצבנית,שבוע לפני המשחק מול עכו במכתש.
בדקה ה35 החל דנישבסקי לכדרר כ35 מטרים משער צפת.כשנכנס לרחבה בעט במדויק וקבע 0-1 לר"ג. השער חימם את האווירה במגרש וצםת החלה לתקוף. בדקה ה35 בעט חלוצה הוותיק אשר סוויסה(שיחק במדי מכבי חיפה במשחק האליפות מול הפועל ר"ג במכתש)טיל אוויר וקבע 1-1.
בדקה ה45 הגביה היימן כדור קרן מדויק לראשו של חייק שקבע את תוצאת המשחק 1-2.הפער בצמרת רק 3 נקודות לעכו שלא שיחקה באותו מחזור.

הרכב הפועל ר"ג: מקמל,בוקסנבאום,וילקומירסקי,לוריה,יעקובסון,קלדרון,נעים,דנישבסקי,היימן,חייק,שוחט.

16/05/76 מחזור 28:הפועל ר"ג-הפועל עכו 2-3 .המכתש 8000 צופים.

משחק עונה שלגבי ר"ג היה להיות או לחדול וגם נקמה גדולה בעכואים על ההפסד הכפול בסיבוב הראשון(הפסד טכני והפחתת שתי נקודות כל כך קריטיות במאבק על העלייה).
8000 צופים שמילאו כל פינה במכתש ראו תצוגת שיא של ר"ג שמחצה את המוליכה והוכיחה מי הכי טובה בליגה.
אלמלא הפחתת שתי הנקודות מהסיבוב הקודם יכלה ר"ג להיות ראשונה בתום המשחק אך כנראה שזו היתה באמת העונה של עכו ששיחקה רגוע ברבע השעה הראשונה של המשחק…
כבר בדקה ה5 התעופף מקמל להדוף כדור שנראה היה בדרכו לחיבורים עשר דקות חלפו והפועל ר"ג בעידוד הקהל החלה להשתלט על המשחק.רוני קלדרון ויוסי נעים כבשו את מרכז המגרש ובדקה ה29 הגיע השער הראשון.
"שמעל'ה שוחט פרץ באגף השמאלי לאחר מסירה מצוינת של דנישבסקי,חלף על פני שטרית המגן ,העלה את הכדור לרחבת החמש שם נגח שאול חייק את הכדור אחורנית לעבר רוני קלדרון .האחרון בבעיטה אדירה לעבר החיבורים ,לא הותיר כל סיכוי לשלום כהן שוער עכו".

 "שמחה כזו לא נראתה במכתש זה זמן רב.פקעת שחקנים שכובים על קלדרון והקהל משתולל ביציעים משמחה" נכתב בכתבה שתארה את המשחק.
אך זה לא היה הסוף וצביקה היימן בן ה33 הזכיר את ימיו הגדולים באגף הימני. רוני יעקובסון ואבי בוקסנבאום בלמו כל נסיון התקפה של יריביהם ובמרכז שלטו לוריה,קלדרון ונעים.
בכתבת המשחק מתואר "רעש מחריש אוזניים" במכתש.
בדקה ה39 התקדם שוחט באגף השמאלי והעביר את הכדור להיימן באגף הימני.האחרון חתך למרכז והריץ את שאול חייק לרחבה.חייק השתחרר משומרו האישי ,בעט שטוח לשער ,הכדור פגע בדרך במגן עכו ומשם לרשת 0-2 והשמחה לא ידעה גבולות.
במחצית השנייה המשיכו שחקני ר"ג לתקוף וכעבור 3 דקות כרעה הגנת עכו שוב.חילופי מסירות בין דנישבסקי לנעים מצאו את שוקי חופשי מול השער ו..0-3.

בדקות ה55 וה 60 הורחקו עוד שני כדורים מקו שערה של עכו והסיפור נראה גמור אבל…בדקה ה75 נגח בן שושן כדור הגבהה של נביל מנצור וצימק ל 1-3.
בדקה ה89 ושוב עכו והפעם נביל מנצור שבפריצה עד קו החוץ בעט מזווית קשה פנימה אל מתחת למשקוף של מקמל .2-3. כעבור דקה שרק מנחם אשכנזי לסיום המשחק ונתן את האות לחגיגות שמחה על הדשא וביציעים. 4 מחזורים לסיום,הפער צומק לנקודה !.

 

הרכב הפועל ר"ג: מקמל,בוקסנבאום,וילקומירסקי,לוריה,יעקובסון,קלדרון,נעים,דנישבסקי,היימן,חייק,שוחט.

הרכב הפועל עכו: כהן,שטרית,שיינהולץ,אדרעי,בו שושן,גולדברג,א.אדרעי,(צ.אסייאג),ועקנין,יעקובוביץ,א.אסייאג, מנצור נביל.

מעבר לזה שלפני המשחק פוזר על השחקנים מלח,היה סיפור מעניין נוסף ובו כיכב הסקורר שאול חייק. אחרי נצחון הקבוצה בצפת שבוע קודם לכן,קיבל חייק מפתחות למוסטאנג אדומה מיעקב פרץ-אוהד שרוף .
"סע חופשי עד למשחק נגד עכו ככה תוכל להתכונן טוב למשחק ולשמור על מוראל גבוה"אמר פרץ. חייק לא נשאר חייב וענה:"אם ננצח אתה יכול לשכוח מהמוסטאנג",
"שומע מסכים" ענה פרץ וכך חייק נשאר עם המוסטאנג עוד כמה ימים טובים לאחר משחק הנצחון על עכו.

23/05/76 מחזור 29:הפועל נתניה-הפועל ר"ג 1-2 .מגרש הפועל נתניה 2000 צופים.
מי שמחפש את שורשי הנאיביות הרמת גנית שנמשכת דורי דורות יכול למצוא אותה במגרש הפועל נתניה בשיכון ותיקים.כשהפער צומק לנקודה אחת בלבד מעכו ואחרי התצוגה הבלתי נשכחת במכתש שבוע קודם לכן,כל מה שהיתה הפועל ר"ג צריכה לעשות הוא לנצח נצחון קטן את קבוצת מרכז הטבלה שבסופו של דבר עזרה ליריבתה העירונית בית"ר להתבסס במקום השני ולשמור על סיכויים להעפיל לליגה הלאומית.
בדקה ה30 בעט יהודה וילנר כדור מדויק וקבע 0-1 למקומיים.בדקה ה60 הגביה וילנר כדור קרן ובלייברג נגח למרכז השער וקבע 0-2 . ר"ג התעוררה אך הצליחה לכבוש שער כבוד רק בדקה ה90 מרגליו של שאול חייק.
כעבור שנתיים ישחק וילנר בהפועל רמת גן. לירון בנו ישחק בעתיד במכבי נתניה.

הרכב הפועל ר"ג: מקמל,נעים,וילקומירסקי(קאופמן),לוריה,יעקובסון,בוקסנבאום,דנישבסקי (זילבר) קלדרון,היימן,חייק,שוחט.

30/05/76 מחזור 30 :הפועל ר"ג –הפועל בני נצרת 0-3 .המכתש 300 צופים.
המשחק שהתקיים בבוקר היה איתות לקהל על הרמת ידיים והנפת דגל לבן במאבק על העלייה ללאומית כשרק 300 צופים באו למשחק כדי לראות את הקבוצה עתירת הציפיות מביסה את בני נצרת 0-3 ושומרת על סיכוי תאורטי בלבד לעלות לליגה הלאומית.
שוקי דנישבסקי הושעה מהמשחק ולמעשה עד תום העונה בגין עבירות משמעת ויו'י סורינוב חזר לשער אחרי ניתוח שעבר בברכו.
בדקה ה32 כבש צביקה היימן את שער הבכורה שלו העונה לאחר בישולים רבים כשבעט מזווית קשה אל מתחת לבטנו של שוער האורחים.בדקה ה45 מסר היימן לבוקסנבאום שהגביע לחייק שהרעיד את הרשת 0-2.
בדקה ה63 בעט בוקסנבאום למשקוף ובדקה ה69 קבע חייק את התוצאה לאחר מסירת עומק של יוסי נעים. נצחון עצוב לרמת גן שאוהדיה חזו בסיום בפציעתו של הכוכב שאול חייק שירד על אלונקה. הרכב הפועל ר"ג:סורינוב,בוקסנבאום,וילקומירסקי(קופלר),לוריה,יעקובסון,נעים,זילבר,קלדרון,היימן,חייק, שוחט(קאופמן)

06/06/76 מחזור 31 :הפועל ר"ג-מכבי חדרה 1-3 .המכתש 500 צופים.
המיקום הגבוה בתום העונה הבטיח לר"ג "העפלה" לליגה הארצית החדשה שהורכבה שהקבוצות שסיימו במקומות 2-5 במחוזות הדרום והצפון. חדרה שגם הבטיחה את מקומה הגיעה למכתש בלי חששות ועלתה ליתרון ראשון בדקה ה9. בדקה ה26 כבש חייק לאחר בעיטת רוחב של בוקסנבאום.
בדקה ה30 קיבל שוחט תשואות מהקהל אחרי שבעט כדור מ25 מטר למשקוף. בדקה ה35 כבש שוחט בבעיטת קרן אך משום מה השער נפסל.
בדקה ה66 הגביע שוחט כדור לעברו של דני קאופמן שמול השוער בעט פנימה 1-2.


בדקה ה70 בעט חייק לרשת וקבע 1-3 אך הכדור פגע בקורה ויצא החוצה. הקוון אישר את השער אך השופט הורה להמשיך.השחקנים התגודד סביבו ואז שמו לב שבוקסנבאום פורץ לכיוון השער .הם עזבו את השופט ורצו לתפוס עמדות.בוקסה הגביה ועל הכדור השתלט שוב חייק שהפעם כבש בנגיחה וקבע את תוצאת הסיום 1-3 לר"ג.

הרכב הפועל ר"ג: סורינוב(ג'רבי),בוקסנבאום,וילקומירסקי,לוריה,נעים,קאופמן,זילבר,קלדרון,היימן,חייק,שוחט(קרפט)

13/06/76 מחזור 32: הפועל הרצליה-הפועל ר"ג 1-0 (הופסק בדקה ה70) ובבית הדין נקבע הפסד טכני לר"ג 0-2.
המגרש העירוני בהרצליה 1500 צופים.
המשחק היה קובע להרצליה בשאלה אם תרד לליגה ב אך דווקא ר"ג שלא היה לה על מה לשחק עלתה ליתרון ראשון בדקה ה47: "צביקה היימן פרץ מימין ובעט כדור קשתי לרחבה שם התמקם זילבר שנגח שער אשר הביך את הרצליה".
בדקה ה70 נכנס למגרש איתן דרייפוס שהיה אמור להחליף את שאול חייק.
חייק סרב לצאת ולאחר ששופט המשחק ביקש ממנו ונענה בסרוב נשרקה שריקת הסיום למשחק. וועדת המשמעת פסקה נצחון טכני להרצליה שנשארה בזכות זה בליגה על חשבונה של הפועל טבריה.
הרכב הפועל ר"ג: אלי ג'רבי,בוקסנבאום, ברנשטיין,לוריה,קרפט,קאופמן,זילבר,נעים,היימן,חייק ,קופלר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.